Ana Sayfa » Haberler » İLERİ DÜZEY EĞİTİM PROGRAMI KURSİYERLERİNDEN HİZMET-İŞ’E ZİYARET

İLERİ DÜZEY EĞİTİM PROGRAMI KURSİYERLERİNDEN HİZMET-İŞ’E ZİYARET

İleri Düzey Eğitim Programı (İDEP) kursiyerleri, Sendikamız HİZMET-İŞ’i ziyaret etti.

Avrupa Birliği’ne Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Bileşeni kapsamında, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in faydalanıcısı olduğu “İşçilerin ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Yardım Projesi” kapsamında verilen İleri Düzey Eğitim Programı (İDEP) 17. Dönem kursiyerleri Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Merkezini ziyaret ederek, Genel Başkan Vekilimiz ile görüştü.

12 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette İDEP 17. Dönem kursiyerlerini kabul eden Genel Başkan Vekilimiz, kursiyerlere Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamızın sendikacılık anlayışını anlattı.

Sendikacılığın örgün ve yaygın bir okulunun olmadığını belirten Genel Başkan Vekilimiz, “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak bu eksikliği eğitim programlarıyla gidermeye çalışıyoruz. İDEP de bu programlardan bir tanesidir. İDEP kapsamında kursiyerlere önemli dersler verilmekte, aktarımlar yapılmaktadır. Buradan alınan bilgilerin sahada geliştirilmesi gerekmektedir. Çünkü sendikacılık bizzat alanda mücadele etmeyi ve özveriyi gerektiren bir iştir” dedi.

Genel Başkan Vekilimiz, taşeron işçilik sorunuyla ilgili de açıklamalar yaptı. Geçmiş yıllarda 206 bin geçici işçinin kadro sorununun HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamızın çabalarıyla çözüldüğünü hatırlatan Genel Başkan Vekilimiz, taşeron işçilerin sorununun da çözüleceğini söyledi.

Genel Başkan Vekilimiz, “Öncülüğünü yaptığımız taşeron işçilikle ilgili mücadelemizi yoğunlaştırarak sürdürüyoruz. Taşeron işçilere ÖSP (Özel Sözleşmeli Personel) statüsü önerildiğinde Başkanlar Kurulumuzu toplayarak, umutların kırılmasına müsaade etmedik. Çalışmalarımızın karşılığını alacağız, umutları söndürmeyeceğiz. Hep olduğu gibi, ‘evet ya da hayır’, yahut ‘siyah veya beyaz’ noktasında değiliz. Üyemiz olsun olmasın bütün taşeron işçiler için ortak bir çözüm bulmak boynumuzun borcudur. Mücadele uzun soluklu bir iştir, önümüzdeki aylarda bir sonuç alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.