Ana Sayfa » Haberler » İBB İŞTİRAKLERİNDE ÜYELERİMİZE YAPILAN SENDİKAL BASKILARI PROTESTO ETTİK

İBB İŞTİRAKLERİNDE ÜYELERİMİZE YAPILAN SENDİKAL BASKILARI PROTESTO ETTİK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş.’de, sözde sendikalar tarafından üyelerimize yapılan baskıları, Bakırköy’de bulunan Boğaziçi Yönetim A.Ş.’nin önünde yaptığımız basın açıklamasıyla protesto ettik.

Basın açıklaması, İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk tarafından okundu.

İluk, basın açıklamasında şunları kaydetti:

Yeni dönemde de yetki HİZMET-İŞ’te olacak

“Boğaziçi Yönetim A.Ş., İstanbul Güvenlik A.Ş. ve Ağaç A.Ş.’de HİZMET-İŞ Sendikası olarak örgütlülüğümüz yüzde 60’ın üzerinde, yeni dönemde de yetki sendikamız HİZMET-İŞ’te  olacaktır. Yalanlarla örgütlenmeye çalışan sözde sendikaları şiddetle kınıyoruz. Ancak iş kolumuzda faaliyet gösteren bazı malûm sendikalar, üyelerimizin iradelerini hiçe sayarak, onları işverenin adını kullanarak baskı oluşturmaya ve kandırmaya çalışıyorlar. Bu düpedüz işçilerin demokratik, özgür iradesini hiçe saymaya ve hakkını gaspa yöneliktir. Yalanlarla örgütlenmeye çalışan sözde sendikaları şiddetle kınıyoruz. Emekçilerin birlik ve beraberliğini bölmeye çalışan sözde sendikalar, iş barışını ve huzurunu bozmaktadır.”

Basın açıklamasında Boğaziçi Yönetim A.Ş. yetkililerine seslenen İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk, özgür, anayasal ve demokratik hakkın, işçilerin kendi tercihlerine bırakılmasını talep etti.

Uzun yıllar İBB’de örgütlü ve onurlu bir şekilde mücadelesini devam ettiren HIZMET-İŞ’in emekçilerin yanında olduğunu belirten İluk, işçileri arayıp zorla başka bir sendikaya üye yapmaya çalışan 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.