Ana Sayfa » Haberler » HİZMET-İŞ 38. YAŞINDA

HİZMET-İŞ 38. YAŞINDA

Sendikamız HAK-İŞ/HİZMET-İŞ, 38. Kuruluş Yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutlayacak.

Kızılcahamam’da Swiss International Otel’de gerçekleştirilecek etkinlikler 22 Ocak’ta başlayıp 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek.

Bu kapsamda 22 Ocak 2016 Cuma günü saat 19:00’da Gala Yemeği verilecek. 23 Ocak 2016 tarihinde ise tiyatro gösterimi yapılacak.

38. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine, bakanlar, milletvekilleri ile iş ve emek dünyasından pek çok isim katılacak.

38. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleriyle ilgili bilgi veren HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, HİZMET-İŞ Sendikamızın 38. yaş gününü kutlamanın onurunu, heyecanını, şevkini ve haklı gurunu yaşadıklarını ifade ederek, “38 yıl önce 24 Ocak 1979’da, dünyanın en önemli uygarlık beşiklerinden olan Adıyaman’dan yola çıkanların başlattıkları, sessiz fakat anlamlı emek yürüyüşü, bir mıknatıs gibi çekim merkezi oluşturarak, milyonlarca emekçinin umudu olmuştur. İşte bu umuttur ki HİZMET-İŞ’i bugün İşkolunun en büyük, ülkemizin de 2. Büyük sendikası haline getirmiştir” dedi.

HİZMET-İŞ Sendikamızın bugün 46 şube, 2 bölge ve 15 il başkanlığı ile ülkemizin en yaygın teşkilat ağına sahip emek örgütlerinden biri olduğunu belirten Arslan, “15 Büyükşehir, 26 il, 402 ilçe, 123 belde ve 1000’in üzerinde şirkette yetkili sendikayız. Bu seviyenin, bu konuma gelmenin tek bir izahı vardır: samimiyet, irade, duruş ve kararlılık.” şeklinde konuştu.

HİZMET-İŞ’in 38 yıllık sendikal tarihinin önemsenmesi gereken sabırlı, dirençli, mücadele dolu bir tarihe tanıklık ettiğine işaret eden Arslan, başta Kurucu ve Onursal Genel Başkan Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere, HİZMET-İŞ’e emeği geçen herkese teşekkür etti.

HİZMET-İŞ’in 38 yılda 150 bini aşkın üyeye ulaştığını ve iş kolunun en büyük sendikası konumuna yükseldiğini belirten Arslan, Türkiye’n en büyük ve en etkin sendikası olmayı hedeflediklerini söyledi.