Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ’İN DÜNÜ VE BUGÜNÜ 43. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE BULUŞTU

HAK-İŞ’İN DÜNÜ VE BUGÜNÜ 43. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE BULUŞTU

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 43. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende HAK-İŞ’in kurucuları, eski başkan ve yöneticileri başta olmak üzere HAK-İŞ’e emeği geçenler bir araya geldi.

HAK-İŞ’in 43. Kuruluş Yıldönümü onuruna düzenlenen akşam yemeği, 22 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Programa, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Halil Özdemir, Celal yıldız ve Mehmet Keskin, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, HAK-İŞ Onursal Başkanı Salim Uslu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Mahmut Çelikus, HAK-İŞ Kurucu Başkanları Yasin Hatipoğlu, Mustafa Taşçı, Abdulhakim Kaplan, Mehmet Asena, Naci Şavata, Recai Nurhan Yavuz, İbrahim Ahi, merhum Genel Başkan Necati Çelik’in eşi Şermin Çelik, Abdulkadir İmamoğlu’nun eşi Cennet İmamoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yöneticileri ve üyeleri, konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun kuruluşunun 43. Yılını kutlamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün burada tarihe kayıt düşerken, emek hareketinde yarım yüzyıla yaklaşan tarihimize yeni bir sayfa daha ekliyoruz. Bu tarih, hak ve emek mücadelesinde HAK-İŞ’in temellerinin atıldığı tarihtir” dedi.

“1976 YILINDA DİKİLEN FİDAN, ULU BİR ÇINARA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Arslan, “1976 yılında Ankara’da dikilen fidan bugün, ulu bir çınara dönüşmüştür. HAK-İŞ Konfederasyonu bugün bütün işkollarındaki sendikaları, 81 İl başkanlığı, KKTC Temsilciliği ve yüz binlerle milyona yürüyen büyük HAK-İŞ ailesiyle, ülkemizin en büyük konfederasyonlarından birisidir. HAK-İŞ’in 43 yıllık onurlu tarihinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Onları unutmadık, unutmuyoruz, unutmayacağız. Kuruluşumuzdan bu yana emeği olan yol arkadaşlarımızdan, başta Necati Çelik Başkanımız olmak üzere, hakka yürüyen Abdülkadir İmamoğlu, Metin Türker, Salim Çeçen, Mustafa Noyan ve Şakir Simit’e Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz” dedi.

“HAK-İŞ TÜRK VE ULUSLARARASI SENDİKAL HAREKETİN ETKİN VE SAYGIN AKTÖRÜDÜR”

HAK-İŞ’in büyük bir sorumlulukla yerli ve özgün çalışmaları hayata geçirdiğini anlatan Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu, Türk sendikal hayatının olduğu kadar uluslararası sendikal hareketin de etkin ve saygın bir aktörüdür. HAK-İŞ olarak bizim inancımız, hedefimiz, iddialarımız, mücadele azmimiz, kararlılığımız var. Bütün bunlar bize büyük bir güç ve motivasyon veriyor. Tarihi birikimimiz ve üyelerimize olan inancımızla daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ için coşkuyla, ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“DAHA GÜÇLÜ HAK-İŞ, DAHA BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

HAK-İŞ’in dünya emek hareketinin saygın ve etkin bir üyesi olarak uluslararası platformlarda yer aldıklarını kaydeden Arslan, “Orta Asya’da, Balkanlar’da, Ortadoğu’da, Afrika’da, Uzak Doğu’da Amerika’da ve Avrupa’dayız. Dünya sendikal hareketi ile yakın işbirliği ve dayanışma içerisindeyiz. Geçmişten aldığımız birikim, azim, kararlılık ve sabırla, daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ ve daha büyük bir Türkiye için çalışıyoruz. Örgütlü bir Türkiye ve örgütleyen bir HAK-İŞ hedefledik ve bu hedefimize ulaşmak konusunda önemli başarılara imza atıyoruz. Alın teri akıtan bütün emekçi kardeşlerimizi, bütün çalışanları sendikalı olmaya, HAK-İŞ’li olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ Kurucu Başkanları Yasin Hatipoğlu, Mustafa Taşçı, Abdulhakim Kaplan, Mehmet Asena, Naci Şavata, Recai Nurhan Yavuz, İbrahim Ahi’ye HAK-İŞ’in 43. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle plaket takdiminde bulunuldu.