Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU, AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

HAK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU, AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ, 47. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla 21 Ekim 2022 tarihinde Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ile akşam yemeği programı düzenlendi.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın başkanlığında düzenlenen akşam yemeğine HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Osman Yıldız, Yunus Değirmenci ve Hüseyin Öz, Genel Başkan Vekilimiz Mehmet Keskin, Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız ve Halil Özdemir, Kurucu Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, HAK-İŞ Kurucu ve Eski Başkanları Yasin Hatiboğlu ve Mustafa Taşçı, Merhum HAK-İŞ Başkanı Necati Çelik’in eşi Sermin Çelik, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyeleri katıldı.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu programının açılışı HAK-İŞ’in son bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi ve musiki dinletisi ile başladı.

Genel Başkanımız Arslan, düzenlenen HAK-İŞ Başkanlar Kurulu toplantısının ardından HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ile güzel bir programda birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Mustafa Taşçı başkanımızın bizleri 47 yıl öncesine götüren konuşmaları için teşekkür etmek istiyorum. Merhum genel başkanımız, kendisiyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğum Necati Çelik Başkanımızın değerli eşi Sermin hanıma mesaj dolu cümleleri için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

47 yıl önce HAK-İŞ davası için mücadeleye başlamış tüm kurucu HAK-İŞ başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür eden Arslan, “Yasin Hatiboğlu abimiz hepimizin abisi. HAK-İŞ davasının ne zaman kendisine ihtiyacı olmuşsa her zaman bizlerin yanında oldu. Bizleri dinleyen ve bizlere destek olan önderlik yapan bir büyüğümüz. Ayrıca HİZMET-İŞ Sendikamızın kurucu başkanı Hüseyin Tanrıverdi başkanımız da bugün bizlerle birlikte. HAK-İŞ’te yöneticilik yaptı o da. Salim Uslu başkanımız ile de görüştüm. Rahatsızlığı dolayısıyla bugün bizlerle değil maalesef. Eski Genel Başkanlarımızdan Aziz Yılmaz da rahatsızlığı nedeniyle bu yılki kuruluş toplantılarına çok istemesine rağmen katılamadı. HAK-İŞ davasına emek vermiş bütün başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

“Maden Şehitlerini Rahmetle Anıyoruz”

Önceki günlerde Bartın’da meydana gelen maden kazasında ve iş kazalarında hayatlarını kaybeden tüm işçilere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bir daha bu kazaların yaşanmaması için herktesin üstüne düşeni yerine getirmesini ve işçi konfederasyonu olarak bu işin takipçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Sendikamız üyesi Osman Ceylan’ın SMA Tip-2 teşhisi konan oğlu Melih Eymen’in iyileşmesi için başlatılan kampanyayı da anımsatarak, “Bu kampanya için destek ve katkılarınıza ihtiyacımız var. Eymen evladımızın bu kampanyasına hepinizin katkı sağlamasını istiyorum” diye konuştu.

HAK-İŞ’in 47. yıldönümü dolayısıyla 22 Ekim 2022 tarihinde Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının gerçekleştirileceğini ifade eden Arslan, “Nice 47 yıllarda birlikte olmak, yeni başarı hikayeleri yazmak için hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Kardeşliğimizi, dostluğumuzu ve Hak-İş’e sadakatimizi daha da güçlendirelim. Şahsi kişisel hesaplarımızı, Hak-İş davamızın önüne koymadan, konfederasyonumuzun başarısı, sendikal hareketin güçlenmesi, emekçilerin hak ve hukukunun kazanılması ve güçlendirilmesi, daha ileri taşınması için hepinizin işbirliğine ihtiyacımız var” dedi.