Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ GELENEKSEL BASIN İFTARI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ  

HAK-İŞ GELENEKSEL BASIN İFTARI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ  

Konfederasyonumuz HAK-İŞ, basın mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirdiği basın iftarını, ulusal ve yerel çok sayıda basın mensubunun yoğun katılımıyla, 20 Mart 2024 tarihinde, gerçekleştirdi. 

HAK-İŞ 11. Geleneksel Basın İftar programına; HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Halil Çukutli, Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcıları Fatma Zengin, Hamdi Abdullah Koçoğlu, HAK-İŞ Basın Müşaviri Birsen Çiçek Odabaşı, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların basın müşavirleri ile yerel ve ulusalda çalışan çok sayıda basın mensubu katıldı.

“Kaynaklarımızı Filistin İçin Seferber Ettik”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, ekmeğimizi paylaşıp birlikte orucumuzu açmak adına basın mensuplarıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, “Çok kıymetli basın mensubu arkadaşlarımız, davetimize icabet edip, bizimle bu mütevazi iftar soframızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Her yıl geleneksel hale gelen basın iftarımızı bu yıl Konfederasyonumuzun kendi merkezinde yapma kararı aldık. Bu yıl bütün etkinliklerimizi Filistin odaklı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 7 Ekim’den bu yana gündemimizin birinci konusu Filistin’dir. Bu yıl konfederasyonumuz ve sendikalarımız iftar programları için hazırladıkları kaynakları, Filistin için yardım kampanyasına dahil ettiler” diye konuştu.

Gazetecilik mesleğinin onurlu ve prestijli bir meslek olduğuna vurgu yapan Arslan, objektif, doğru, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı ve kamu yararını gözeten bir anlayışla kamuoyunun bilgi edinmesini sağlayan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımızın aynı zamanda demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu ifade etti.

İftarın ardından basın mensuplarıyla gündeme dair kısa değerlendirmeler yapan Arslan, Filistin için başlatılan yardım kampanyası, Türk Kızılay’ı ile yapılan anlaşma gereği yardım malzemelerinin Gazze’ye ulaştırılması, Gazze’deki son durum, Öz Gıda-İş Sendikası’nın Abalıoğlu Lezita Gıda San. A.Ş.’de başlatmış olduğu grev, arabuluculuk sistemi, kıdem tazminatı ve gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

Program sonunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.