Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULU DEPREM GÜNDEMİYLE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

HAK-İŞ BAŞKANLAR KURULU DEPREM GÜNDEMİYLE OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

 

HAK-İŞ Başkanlar Kurulu, HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığında, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizi etkileyen deprem gündemiyle olağanüstü toplandı.

 

HAK-İŞ Olağanüstü Başkanlar Kurulu, Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığında, Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız,  HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla 7 Şubat 2023 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, bölgede yaşanan son gelişmeler, AFAD ve Türkiye AB KİK Heyeti ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Depremin hemen ardından HAK-İŞ Genel Merkezi’nde bir kriz merkezi oluşturulduğunu, HAK-İŞ Konfederasyonu Afet İşleri Komitesi bünyesinde kurulan HAK Arama ve Kurtarma Umut Timi personellerinin depremin hemen ardından bölgeye gönderilerek arama ve kurtarma çalışmalarına aktif katıldığını ve dün gece iki evladımızı enkazdan sağ olarak kurtardıklarını ifade etti.

 

Şu anda bölgede yoğun olarak battaniye, uyku tulumu, çadır, katalitik soba ve jeneratöre ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Arslan, HAK-İŞ’in bağlı sendikalarla birlikte HAK-İŞ’in bağış hesabında toplanacak paralarla ayni ve nakdi yardımları AFAD koordinasyonunda bölgeye ulaştıracağını söyledi.

 

Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak bölgede yaşanan depremin olumsuzluklarının azaltılması konusunda ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, bölgede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileğinde bulundu. Arslan; “Bütün sendikalarımızla birlikte var gücümüzle bu büyük felâket karşısında milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyoruz. İnşallah bir daha böyle büyük felaketler yaşamayız” diye konuştu.