Ana Sayfa » Haberler » GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ, ARSLAN BAŞKANLIĞINDA ANKARA’DA TOPLANDI

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ, ARSLAN BAŞKANLIĞINDA ANKARA’DA TOPLANDI

Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, 23 Ocak 2023 tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığında Ankara’da toplandı.

Başkanlar Kurulu toplantımıza; Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Kurucu Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Mehmet Keskin ve İdris Ersoy, Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy, Genel Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Şube ve İl Başkanlarımız ve Yardımcıları, Sendikamızın Kurucu Üyeleri, Öz İnşaat-İş Genel Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcımız Zekeriya Koca, Genel Merkez Komite Başkanlarımız, Sendikamız Daire Başkanları ile uzmanlarımız katıldı.

Başkanlar Kuruluna hitaben bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Hizmet-İş’in 45 yıldır emeği ve emekçiyi merkeze alarak bugünlere geldiğini belirterek, “Sendikamızın 45. yaş günü kutlu olsun. Bugünlere gelmemizde desteği olan başta Kurucu Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere kurucu üyelerimize, ilk günden bugüne davamıza destek veren HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sendikamız Tarihi Bir Kongreyi Başarıyla Sonuçlandırmıştır”

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ hassasiyetinin her şeyin önünde olduğu söyleyen Arslan, “Davamıza son nefesimize kadar sahip çıkacağız. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ davasının mensupları olarak, birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Sendikamız tarihi bir kongreyi başarıyla sonuçlandırmıştır. 14. Genel Kurulumuzdan herkes kendine ders çıkarmalıdır. Dünü unutmadan ama dünde kalmadan sendikamızın geleceğini inşa edeceğiz. 45. yılımıza yeni hedeflerle giriyoruz. Kurumsal yapımızı daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Tanrıverdi: “HİZMET-İŞ İlklerin ve Enlerin Sendikasıdır”

Başkanlar Kurulumuzda konuşan Kurucu Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi de 1979 yılında yola çıktıklarında sendikacılığa dava anlayışıyla sahip çıktıklarını kaydederek, “Dava adamı gibi sendikal mücadelemizi yürüttük. 1980 askeri darbesinde kapımıza mühür vuruldu. 80’ darbesi döneminde HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak önümüzü kesmeye çalıştılar.  Önümüze çıkarılan zorluklara asla boyun eğmedik. HİZMET-İŞ Sendikası itibar olarak her zaman en büyük sendikadır. HİZMET-İŞ ilk’lerin ve en’lerin sendikasıdır” ifadelerini kullandı.

Toplantının İkinci Bölümünde Genel Başkan Vekilimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bilgilendirmelerde Bulundu

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantımızın ikinci bölümünde Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir ve Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Mehmet Keskin ve İdris Ersoy bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, teşkilatımız ve teşkilatlanma çalışmalarımız, örgütlenme alanları, teşkilatlanma yetki süreci ve yetki belgesi konuları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Sendikamızın mali işleri ve aidat takibi gibi konularda bilgi verdi.

Eğitim ve sosyal işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, önümüzdeki dönemde ki sosyal işler, sendikal eğitim seminerleri ve faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplu iş sözleşmelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy da toplu iş sözleşmeleri, yetki süreçleri ve ilave tediye konularında bilgi verdi.

Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy da bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuzun hayırlara  esile olmasını temenni etti.

Toplantıda Genel Merkez Kadın Komite Başkanımız Hatice Ayhan da sendikamızın ev işçileri için başlattığı mücadeleye dair bilgiler verdi.