Ana Sayfa » Haberler » GENEL SEKRETERİMİZ AKSOY, BOSNA-HERSEK’TE SUFBIH SENDİKASI KONGRESİNE KATILDI

GENEL SEKRETERİMİZ AKSOY, BOSNA-HERSEK’TE SUFBIH SENDİKASI KONGRESİNE KATILDI

Genel Sekreterimiz Av. Oğuz Aksoy ve Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, 25 Haziran 2022 tarihinde Bosna Hersek’te Kamu Görevlileri ve İşçileri Sendikası’nın kongresine katıldı.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Genel Sekreterimiz Aksoy, kongrenin Bosna’nın çalışkan emekçileri ve saygın halkı için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diledi.

HİZMET-İŞ Sendikamız ile Bosna-Hersek Kamu Görevlileri ve İşçileri Sendikası arasında 2008 yılında işbirliği protokolü imzalandığı hatırlatan Aksoy, “Halklar olarak da sendikacılar olarak da kardeşlik ruhuyla hareket ediyoruz. Bosna-Hersek sendikaları ile pek çok ortak çalışmalar içerisinde yer aldık. Türkiye ve Bosna-Hersek emekçilerinin faydalandığı ortak projeler geliştirdik. Aliya’nın gösterdiği yolda ülkelerimizin içinde bulunduğu coğrafyada ortak hedefimiz olan gelişmiş, demokratik, müreffeh, istikrarlı barış toplumunu inşa etmek için birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

Aksoy, küreselleşen dünyada birlikte hareket etmenin, küresel emek hareketine güçlü bir şekilde katkı vermenin, işbirliği imkânlarını geliştirmenin önemine dikkat çekti.

İkili görüşmeler gerçekleştirildi

Aksoy, Bosna-Hersek’te çeşitli ülkelerinden gelen sendika başkan ve temsilcileriyle bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Bosna-Hersek Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Selvedin Satorovic ve Konfederasyon eski Başkanı İsmet Bajramovic ile görüştü.

Aksoy, Bosna-Hersek Federasyonu Kamu Görevlileri ve İşçileri Sendikası (SUFBIH) Genel Başkanı Samir Kurtoviç’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Aksoy, Türkiye Saraybosna Büyükelçiliğini ziyaret etti

Genel Sekreterimiz Aksoy, Türkiye Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’i de makamında ziyaret ederek görüşme gerçekleştirdi.