Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, VAN’DA ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, VAN’DA ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genişletilmiş 2. Başkanlar Kurulumuz için bulunduğu Van’da şehit ailelerini ziyaret etti.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Van Şube Başkanı Hamiyet Erez Koç ile birlikte şehit ailelerini ziyaret ederek başsağlığında bulundu. İlk olarak İstanbul Beşiktaş’taki Vodafone Arena Stadı’nın hemen yanında 11 Aralık 2016 tarihinde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Soner İdil’in ailesini ziyaret ettiler. Arslan, şehidimizin Anne ve babasına başsağlığında bulunarak devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Arslan ve Koç, daha sonra 10 Mayıs 2016 tarihinde İpekyolu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi Osmangazi 10. Sokakta teröristler tarafından menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Ferhat Arslan’ın ailesini ziyaret ettiler. Duygulu anların yaşandığı ziyarette Arslan, şehitlerin ölmediğini belirterek, “Onlar diridirler. Devletimiz, hükümetimiz şehit aileleri ve gazileri gözetiyor. Cumhurbaşkanımız şehit ve gaziler konusunda hiçbir mazeret kabul etmez. Onlara her zaman kapımız açık. Şehit eşi olmak, şehit annesi, şehit babası olmak büyük bir gurur. Rabbim inşallah sizleri de cennette kavuştursun” şeklinde konuştu.

Şehit aileleri ise ziyaretlerinden dolayı Genel Başkan Arslan teşekkür ettiler.

Ziyaretleri sırasında Genel Başkanımız Mahmut Arslan, şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim hediye etti.