Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, MALATYA’DA TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

ARSLAN, MALATYA’DA TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 19 Mart 2019 tarihinde HAK-İŞ Malatya İl Temsilciler Toplantısına katıldı.

Toplantıya Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, AK Parti Malatya Milletvekili Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Milletvekili MKYK üyesi Öznur Çalık, AK Parti Milletvekili Eski Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Milletvekili Hakan Kâhtalı, MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, HAK-İŞ Malatya İl Başkanı ve Malatya Şube Başkanımız Bünyamin Geleri, Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, MHP İl Başkanı Bülent Avşar, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Baykarabulut, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay,  Turgut Özal Hastanesi Başhekimi Ali Beytur, Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli, Motaş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Yurtkur İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Malatya İl ve Şube Başkanları, işyeri sendika temsilcileri, komite başkanları, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Temsilciler toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, kamuda taşeron işçiliğinin çözümünü tarihi bir başarı olarak değerlendirdi.

Arslan, “Haksızlığın, adaletsizliğin, her türlü istismarın yapıldığı taşeron sisteminin ortadan kalkması için büyük mücadele verdik. Tarihi bir başarıyı hep birlikte gerçekleştirdik” dedi.

HAK-İŞ’in sendikacılık dışında sorumlulukları da üstlendiğini ifade eden Arslan, ülkemizin ekonomik ve demokratik gelişimine de katkı verdiklerini söyledi.

Seçimlerin, demokrasinin en temel unsuru olduğunu belirten Arslan, emekçileri sandığa gidip oy kullanmaya çağırdı. Arslan, “Seçimler milli iradenin tecelli ettiği durumdur. Önümüzdeki süreç zor ve meşakkatli bir süreçtir. Dünyadaki değişik bölgelerde mazlumların yaşadığı zorlukları yaşamamak için demokrasiden yana yer almalıyız. Milletin iradesi ve milletin seçtiklerinin yanında olacağız. HAK-İŞ zor zamanlarda her zaman milletinin iradesinin yanında yer aldı. İstikrardan yana tavrımızı ortaya koyacağız. Seçim çalışmalarında belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Öznur Çalık, “HAK-İŞ her zaman haktan, hukuktan haklıdan, demokrasiden yana oldu. İşçilerin haklarını savunan sendikacılık yaptı. Bayrağının yanında, ezanın yanında yer aldı. Gösterdiği dik duruştan ötürü HAK-İŞ’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Gürkan, emek ve demokraside yana tavrından dolayı Genel Başkanımız Arslan’a teşekkür etti. Gürkan, 31 Mart yerel seçimlerinin hayırlı olmasını temenni etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “HAK-İŞ, ismi üzere hakkın temsilciğini yapmıştır. Haktan yana olmuş ve çizgisini bozmamıştır. Darbe girişimlerinde de hakkın ve milletin yanında yer aldı. Bugün burada da bunu görüyoruz. Tüm Malatya olarak işçi kardeşlerimizin haklarını gözettik. Bundan sonra da böyle devam edecektir” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent Tüfenkci, “HAK-İŞ’in işçinin, emekçinin yanında olduğunu belirterek, “ HAK-İŞ hep haklıdan yana oldu. Çalıştığı iş yerini, fabrikayı, devlet kurumunu kendi kurumu bildi. Haktan ve adaletten yana oldu. Ne işçi ezilsin ne işveren ezilsin anlayışıyla sendikacılık yürüttü” dedi.

Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, “Dün 18 Mart 2019 Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü. Böylesi bir günde ecdadımızı rahmetle anıyoruz. 1979 yılında HİZMET-İŞ’i Adıyaman’da kurdum. Milli bir sendikacılık anlayışıyla yola çıktık. Bu ideallerle sendikamızı bugünlere getirdik. Mahmut Arslan bizim bıraktığımız yerden sendikamızı daha ileri taşıdı ve HİZMET-İŞ, Türkiye’nin en büyük sendikası oldu” dedi.

HAK-İŞ Malatya İl Başkanı Bünyamin Geleri toplantıda bir açılış konuşması yaparak; “HAK-İŞ Malatya İl Başkanlığı 9000 üyesiyle 25 yıldır burada hizmet vermekte ve zirvedeki yerini korumaktadır. HAK-İŞ ülkemizin değerlerini gözeten yerli, milli ve uluslararası bir sendikal anlayışı temsil eden emek hareketidir. Toplantımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Battalgazi Belediye Başkan adayı Osman Güder ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da toplantıda birer selamlama konuşması yaptı.