Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, İL BAŞKANLARI EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDI

GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, İL BAŞKANLARI EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Sendikamız bünyesinde yeni kurulan İl Başkanlıklarının Eğitim Seminerine katıldı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 26 Ekim 2017 tarihinde Emek Konukevinde Sendikamız bünyesinde yeni kurulan ve görev değişikliği yaşanan İl Başkanlarımızın Eğitim seminerine katıldı.

Eğitim Toplantısına Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Genel Başkan Vekilimiz, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Ağrı İl Başkanlığı, Batman İl Başkanlığı, Bingöl İl Başkanlığı, Bolu İl Başkanlığı, Diyarbakır İl Başkanlığı, Kırşehir İl Başkanlığı, Mardin İl Başkanlığı, Siirt İl Başkanlığı, Tekirdağ İl Başkanlığı Başkan ve İl yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

HALİL ÖZDEMİR: TEŞKİLATIMIZI GENİŞLETTİK

Programın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Sendikamızın son açıklanan sendikalara üye işçi sayılarına göre Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olduğunu belirterek, “Bu büyüklüğümüzü perçinlemek adına teşkilatımızı genişleterek yeni İl Başkanlıkları açtık. Sizlerin de özverili çalışmalarınızla üye sayımızı artırarak büyüklüğümüzün tesadüfi olmadığını göstermeliyiz” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN: ÜYE YAPMA ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRMELİYİZ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan da programda yaptığı konuşmasına yeni kurulan il başkanlıklarımıza atanan il başkanlarına başarılar dileyerek başladı.

Arslan, yeni il başkanlıkları açarak Türkiye genelindeki örgütlülüğümüzü artırdığımızı ifade ederek, “Türkiye’nin en büyük işçi sendikasıyız ancak bu büyüklüğümüzü devam ettirmek için iş kolumuzda çalışan 600 bine yakın çalışanın da sendikamız bünyesine katılması için çalışmalarımızı devam ettirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

“TAŞERONA KADRO KONUSUNDA MUHATAB BİZİZ”

Taşerona kadro verilmesi konusuna da değinen Arslan, “2014 yılının temmuz ayında attığımız adım çok önemliydi. Türkiye’de taşeron örgütlenmesinin yüzde 80’den fazlası HAK-İŞ’e üye durumdadır. Taşeronun kadro konusundaki asıl muhatabı biziz. Eğer bir çözüm olacaksa HAK-İŞ’in içinde olduğu ve destek verdiği bir çözüm olmalı. Umarım yılbaşına kadar bu konu sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşır. Biz işin sorumluluk tarafındayız. Çözüm tarafındayız. Taşeron sisteminin tasfiye edilmesini istiyoruz. Hükümetimizden beklentimiz bu konuyu artık nihayete erdirmesidir. Bu mesele artık çözülmeli. Türkiye taşeron konusunu daha fazla sürdüremez kamuda tüm çalışan arkadaşlarımız kamunun kendi işçisi olarak görevlendirilmeli. ÖSP gibi ne olduğu belli olmayan bir sistemi asla kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZ UZMANLARI SUNUM YAPTI

Genel Merkez Uzmanlarımız İl Başkanlarımıza Teşkilat, Toplu İş Sözleşmesi, Hukuksal konular, Üye Takip Programı, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) hakkında bilgiler verdi.