Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, AZERİ SENDİKACILARLA BİRARAYA GELDİ

GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN, AZERİ SENDİKACILARLA BİRARAYA GELDİ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 15 Eylül 2017 tarihinde sendikamızın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Azerbaycan’ın Yerli Sanayi ve Kamu Hizmetleri İşçileri Sendikası ve Su Teserrüfatı Hemkarlar Sendikası’ndan gelen başkan ve yöneticileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Programa Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanısıra; Genel Başkan Yardımcılarımız Halil Özdemir, Celal Yıldız ve Mehmet Keskin, Azerbaycan Yerli Sanayi ve Kamu Hizmetleri İşçileri Sendikası Genel Başkanı Telman Hajiyev ve eşi Asya Hajiyev, Yerli Sanayi ve Kamu Hizmetleri İşçileri Sendikası Yardımcı Personeli Elmin Alakbarov, Azerbaycan Su Teserrüfatı Hemkarlar Sendikası Genel Başkanı Akif Mammadov, Azerbaycan Su Teserrüfatı Hemkarlar Sendikası Dış İlişkiler Uzmanı Khayala Mammadova, Öz İnşaat-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Koca, Öz Geven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Genel Merkez Kadın Komitemiz Başkanı H. Yusra Erilli Kurumlu, Dış İlişkiler Uzmanlarımız Ahmet Halfaya ve Burhan Yıldız katıldı.

ARSLAN: AZERBAYCAN İLE GÖNÜL BAĞIMIZ VAR

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, yaptığı konuşmada HİZMET-İŞ olarak Azerbaycan’ın ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Bizim Azerbaycan ile gönül bağımız var. Sizlerin ziyareti bizim için çok önemli biz aynı kültürlerin insanları olarak aynı amaç doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Bundan sonrada ilişkilerimizi daha da güçlendirerek devam ettireceğiz” diye konuştu.

Azerbaycan Yerli Sanayi ve Kamu Hizmetleri İşçileri Sendikası Genel Başkanı Telman Hajiyev ve Azerbaycan Su Teserrüfatı Hemkarlar Sendikası Genel Başkanı Akif Mammadov da yaptıkları konuşmalarda Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a verdikleri destekten ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yemek sonunda heyete hediye takdiminde bulunuldu.

BEYPAZARI’NA GEZİ DÜZENLENDİ

Sendikamızın daveti üzerine Azerbaycan’dan gelen misafirlerimiz için Ankara’nın tarihi ilçelerinden olan Beypazarı’na bir gezi programa düzenledi.

Gezi programı Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Programa Azerbaycan’dan gelen heyet dışında Öz Güven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Genel Merkez Kadın Komitemiz Başkanı H. Yusra Erilli Kurumlu, Dış İlişkiler Uzmanımız Burhan Yıldız katıldı.