Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN’DAN KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’A ZİYARET

GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN’DAN KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’A ZİYARET

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 26 Aralık 2022 tarihinde KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete HAK-İŞ’e bağlı KKTC Kamu-Sen Sendikası Genel Başkanı Metin Atan ve Mali İşler Başkanı Ali Kavas da hazır bulundu.

”HAK-İŞ Olarak Sizinle Beraberiz”

Arslan, ziyaretinde KKTC -Türkiye ilişkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Arslan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “HAK-İŞ olarak sizinle beraberiz. Mücadelenizi destekliyoruz. KKTC bugün de yarın da ilelebet var olacaktır” ifadelerini kullandı.

“KKTC’nin Geleceği İçin Sorumluluk Aldık” 

Arslan, “HAK-İŞ olarak Kıbrıs’ta KKTC’nin geleceği açısından her zaman sendikamız ile beraber sorumluluk aldık elimizi taşın altına koyduk” ifadelerini kullandı.

Arslan, Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu ITUC’un başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü ifade ederek sözlerine şöyle devem etti: “TUC, dünyanın en büyük işçi örgütü 210 milyon üyesi var. 160 ülkede 365 konfederasyonun üye olduğu bu konfederasyonda başkan yardımcısıyız. Ayrıca Avrupa Sendikalar Konfederasyonu icra kurulu üyeliğini yürütmekteyiz. HAK-İŞ olarak dünyada yaklaşık 50 konfederasyonla ikili işbirliğimiz var.”

“Bizim Anavatan ile olan ilişkilerimiz çok özel ve kutsaldır”

Cumhurbaşkanı Tatar, ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, önümüzdeki süreçte KKTC’nin tanıtılması ve kabul görmesi için mücadelenin birlikte sürdürülmesinin önemine dikkat çekti.

Tatar, KKTC’nin Doğu Akdeniz’de ayrı bir Türk cumhuriyeti olduğunu vurgulayarak; “Bizim Anavatan ile olan ilişkilerimiz çok özel ve kutsaldır. Sizinle aramızdaki münasebet, yıllardan beri devam etmektedir. KKTC Devleti hak, hukuk, adalet ve sosyal yaşantının barış ve huzur içerisinde devam edebilmesi için çeşitli dengeleri de koruyabilmiştir. Kıbrıs Türk halkı, geleceği büyük bir umutla kucaklayacaktır. Biz birlikte var olduk ve birlikte var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a tablo hediye etti.