Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN, KIBRISLI İZCİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI

GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN, KIBRISLI İZCİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, K.K.T.C Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı Mesarya Bölgesi İzcilerini Emek Konukevi’nde ağırladı.

Genel Başkanımız Arslan, yaşları 10 ile 15 arasında değişen 36 İzci öğrenci ile 10 kişilik eğitimciden oluşan grupla Emek Konukevi’nde akşam yemeğinde bir araya geldi. Programa Genel Başkanımızın yanı sıra Sendikamız Genel Sekreteri Ali Rıza Yılmaz katıldı.

İzciler yemekten önce ve sonra geleneklerine uygun olarak hep bir ağızdan izci duası okudular.

“TÜRKİYE, KIBRISLI TÜRKLERİN DE ANAVATANI”

Yenilen yemeğin ardından katılımcılara hitap eden Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Kıbrıslı İzcileri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olarak sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e Kıbrıs’tan üye olan bir Sendikamızın, Kamu-Sen’in olması sebebiyle ben de sık sık K.K.T.C’ye gidiyorum. Türkiye sadece bizim değil sizlerin de anavatanı, büyük dedeleriniz bu topraklarda ömür sürdüler bu gerçeğin bilincinde olmaktan asla vazgeçmeyin. İzcilik; ahlâki değerleri yaşatan, toplumun yararı için çalışan bir faaliyet alanı. Böyle güzel bir geleneğin, sporun içinde bulunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

“BURADA OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

İzci grubunun başkanı ve eğitimcisi Hüseyin Sancar, Sendikamız tarafından ağırlanmaktan onur duyduğunu belirterek, “Bizlere bu hoş sohbeti ve imkânı sağladığı için Mahmut Arslan Beyefendiye ve HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’e çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Arslan, içerisinde; İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Safahat kitabı, HİZMET-İŞ Dergimiz ile Ajanda ve Kalemin yer aldığı kamp çantalarını İzcilere hediye etti. İzciler de içinde Kıbrıslı Türklerin geleneksel motiflerinin yer aldığı bir tabloyu Genel Başkanımıza sundular.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.