Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, AMASYA BELEDİYESİ VE ŞİRKETİ İLE İMZALANAN SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

ARSLAN, AMASYA BELEDİYESİ VE ŞİRKETİ İLE İMZALANAN SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 2 Şubat 2023 tarihinde, Sendikamız ile Amasya Belediyesi ve şirketi AKSAV Ltd. Şti. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği törene Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Şube Başkanımız Tolga Öztürk, Amasya Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin, Celil İnce ve Ali Özel, Genel Başkan Danışmanımız Fatih Mehmet Bakırtaş, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Amasya Şube ve İl Başkanları, Amasya Belediye Meclis Üyeleri, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

“Bizim İçin Toplu İş Sözleşmesinin Üç Temel Esası Var”

Törende konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, imzalanan toplu sözleşmeni başarılı bir toplu iş sözleşmesi olarak değerlendirdi.

İyi bir toplu iş sözleşmesinin 3 temel esası olduğunu, bu esaslar yerine getirilmediği sürece alınan ücret zamlarının bir anlamı olmayacağını ifade eden Arslan, şunları kaydetti: “Belediyelerimizin imkânlarının sonuna kadar kullanılarak ortaya konulan bu toplu sözleşmeyi iyi bir toplu iş sözleşmesi olarak görüyorum. Bizim için toplu iş sözleşmesinin üç tane temel esası var. Sözleşmeyle elde ettiğimiz haklarımız gününde ve zamanında ödeniyorsa, sözleşmeyi imzaladıktan sonra arkadaşlarımız işini kaybetmiyorsa, imza sonrası iş yerinde kardeşlik, barış ve dayanışma artıyor, huzursuzluk çıkmıyorsa o sözleşme iyi bir toplu iş sözleşmesidir. Bütün bunların üzerinde ücret zamları da çok önemlidir. Ancak imzaladığınız sözleşmeden sonra bu sorunları yaşıyorsak, ne kadar zam alırsanız alın iyi bir sözleşme olmuyor.”

Arslan’dan Başkan Sarı’ya Teşekkür

Amasya Belediyesinde çalışan üyelerimizin bayram gününü yaşadıkları bir sözleşme imzaladıklarını söyleyen Arslan, katkılarından dolayı Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile Amasya Şube Başkanımız Tolga Öztürk’e teşekkür etti.

“Şehzadeler Şehri Amasya, En Güzel Hizmeti Hak Ediyor”

Amasya’nın, kadim medeniyetimizin çok önemli bir kenti, şehzadeler şehri olduğunu hatırlatan Arslan, Amasya’nın en güzel hizmeti hak ettiğini belirterek, “İnsanlığa hizmet edenler, insanlığa en hayırlı işi yapıyorlar. Dolayısıyla biz, aslında insanlara hizmet ediyoruz, hayır işliyoruz. Onun için bu şehirde, bu belediyede çalışmak büyük bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığı sizlere yaşatanlara bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan’dan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a Taşeron Teşekkürü

Sendikalı üye sayısının mimarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Arslan, “Amasya Belediyesi’nde 100-200 kişiyle toplu sözleşmelerin yapıldığı dönemi, şirkette çalışan arkadaşlarımızın sendikalı olmadığı, toplu sözleşmelerinin yapılmadığı ve arkadaşlarımızı sendikalı yapmak için çaba sarf ettiğimiz günleri hatırlıyorum. Allah’a şükür bugün, bu salonun almadığı binin üzerinde arkadaşımız var. Bunun mimarı da taşeron sistemini çöpe atan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin Yakaladığı İstikrarın Devam Etmesi Gerekiyor”

Türkiye’nin yakaladığı istikrarın devam etmesi gerektiğini vurgulayan Arslan, şöyle konuştu: “Türkiye’de en çok üzerinde durmamız gereken konu, Türkiye’nin istikrarının korunmasıdır. İçimiz ve dışımızda bu ülke için çalışan hainler, ihanet odakları durmuyorlar. Uluslararası güçler Türkiye’yi bölmek, yeniden dizayn etmek, kendi emellerine hizmet edecek eski Türkiye’ye döndürmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Evet, hayat pahalılığı, zamlar, enflasyon vs. zorluklarımız, sıkıntılarımız var. Ama birliğimize, beraberliğimize, bu ülkenin bütünlüğüne, üniter yapısının korunmasına daha çok ihtiyacımız var.”

“Kritik Bir Seçim Milletimizi Bekliyor”

14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemiz için önemine dikkat çeken Arslan, şunları söyledi: “Kritik bir seçim milletimizi bekliyor. Ülkeyi bölerlerse, yönetilmez hale getirirlerse, hele bu ülke istikrarsız bir yapıya geri dönerse hepimiz kaybederiz. Bu ülkenin potansiyeline, gücüne, imkânlarına, topraklarının bereketine inanıyorum. Şartlar ne olursa olsun asla ve asla ülkemizi hesap yapanların hesabına kurban etmeyeceğiz, asla emperyalizmin kucağına bırakmayacağız. Bu ülkeyi atalarımızın bize emanet ettiği yerden geri götürmeyeceğiz. Burada hepimize büyük sorumluluklar düşüyor.”

Arslan, Amasya Şube Eski Başkanımız Dişdiş’i Rahmetle Andı

Genel Başkanımız Arslan, elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Amasya Şube eski Başkanımız merhum Abdülkadir Dişdiş’i rahmetle andı.

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Mutlu Bir Gün İçin Beraberiz”

Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bugün burada bir mutluluğu paylaşmak için toplandık. Çalışanlarımızı mutlu eden güzel bir toplu sözleşme imzaladık. Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın şehrimize teşrifleri bizleri mutlu etmiştir, kendisine teşekkür ediyorum. Belediye çalışanlarımız için canla başla mücadele eden sendikamızı ve Amasya şube başkanımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Amasya Şube Başkanımız Tolga Öztürk de bir selamlama konuşması gerçekleştirerek sözleşmenin üyelerimize hayırlı olmasını temenni etti.