Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN, 15 ÜLKEDEN GELEN YABANCI SENDİKACILARI AĞIRLADI

GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN, 15 ÜLKEDEN GELEN YABANCI SENDİKACILARI AĞIRLADI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 31 Ocak 2018 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezi’nde dünyanın 15 farklı ülkesinden Türkiye’yegelen yabancı sendika temsilcilerini kabul etti. Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti’de katıldı.

‘Uluslararası Eğitim Sendikacılığı Sertifika Programı’ kapsamında Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen Sendikası ve TODAİE ile ortaklaşa yürütülen dünyanın 15 farklı ülkesinden ülkemize gelen yabancı sendikacıları HAK-İŞ’te ağırladık.

Genel Başkanımız Arslan, 15 farklı ülkeden gelen yabancı sendika temsilcilerine  HAK-İŞ/HİZMET-İŞ ve Konfederasyonumuza bağlı bulunan sendikaların işleyişi, faaliyet gösterdikleri alanlar ve yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

HAK-İŞ’in yurtiçinde ve yurt dışında faaliyet gösteren konfederasyon ve sendikalarla işbirliği içerisinde olduğunu belirten Arslan, “Yurt dışında bulunan sendika ve konfederasyonlarla ortak ikili işbirliği anlaşmaları gerçekleştirerek sendikal bağlarımızı daha da güçlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Arslan, “HAK-İŞ ve MEMUR-SEN kardeş Konfederasyondur. Birlikte birçok ortak projeler ve programlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. “Kudüs İçin Hep Birlikte” konferansını MEMUR-SEN ile birlikte gerçekleştirdik” dedi.