Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KOMİTEMİZİN SAĞLIKLI BESLENME VE SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI’NA KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KOMİTEMİZİN SAĞLIKLI BESLENME VE SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI’NA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, İş Sağlığı ve Güvenliği Komitemiz tarafından düzenlenen Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Programı’na katıldı. Diyetisyen Gülşah Şahin tarafından Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme konulu sunumun gerçekleştirildiği programa Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız’ın yanı sıra; Genel Sekreterimiz Av. Oğuz Aksoy, Kadın, Gençlik ve Engelliler komitelerimizin başkanları ve üyelerimiz katıldı.

Yıldız: “HAK-İŞ’in ilkeleri doğrultusunda mücadele eden bir sendikayız”

Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Programı’nda konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, HİZMET-İŞ Sendikamızın HAK-İŞ’in ilkeleri doğrultusunda çalıştığına değindi. Yıldız; “HİZMET-İŞ, HAK-İŞ’e bağlı, HAK-İŞ’in gereklerini benimsemiş, çalışma hayatında bu ilkeler doğrultusunda mücadele eden bir sendikamızdır. Türkiye çalışma hayatında önemli çalışmalara imza atmıştır ve Türkiye’nin nerede sorunlu bir alanı varsa o alanlarla ilgili mutlaka temaslarda bulunmuş, problemlerin giderilmesi için her türlü mücadeleyi vermiştir” dedi.

“Komitelerimizin Sendikamız İçin Gereğini Biliyoruz”

Sendika içerisinde yeni komiteler kurulduğunu söyleyen Yıldız; “Daha önce çok aktif olarak çalışan Kadın Komitemiz, yapmış olduğu projelerle, çalışmalarla sendikamıza ciddi manada katkılar sağlamıştır. Yine Engelliler Komitemiz, yapmış oluğu çalışmalarla sendikamızın çalışma hayatına çok değerli katkılar sağlamıştır. Aynı katkıyı, İş Sağlığı ve Güvenliği Komitemiz başkan ve heyetiyle beraber başarılı bir çalışmaya imza atarak sağlamıştır. Yaklaşık 9 tane komitemiz oldu, komitelerimizin sayısını artırdık. Kuruldukları günden itibaren yapılan çalışmalara bakınca komitelerin sendikamız açısından nasıl bir eksik ve gerek olduklarını görüyoruz. İnşallah yeni kurulan komitelerimizle beraber açıklarımızı da kapatacağız” diye konuştu.

“Emek Verip Gerçekleştirilmiş Bir Proje”

Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, çalışma yaşamındaki insanlarımızın sorunlarının çözümü için mücadele edilmesi gerektiğini ve çalışma alanıyla ilgili gerekenleri bildikleri için bunu da en iyi komite başkanlarının yaptığını söyledi. Yıldız, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Burada arkadaşlarımız iş sağlığı güvenliği, obezite ve sağlıkla ilgili çok değerli bir çalışma yapmışlar. Bu çalışmalarından dolayı İş Sağlığı ve Güvenliği Komite Başkanımız Müberra Hanım’a, ekibine ve diyetisyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Proje kapsamında 401 arkadaşımızın işyerlerine gidip testler yaparak çalışma gerçekleştirmeleri çok kıymetli. Öylesine değil, sahada emekçi arkadaşlarımızla tek tek iletişime geçerek gerçekleştirilmiş bir proje. Emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

“Taşeron Sistemi, Gayretli Mücadelemizle Sona Ermiştir”

Taşeron sisteminin büyük mücadeleler sonucunda kaldırıldığını hatırlatan Yıldız, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi ülkemizde geçtiğimiz yıllara kadar bizim, adına ‘Kölelik Sistemi’ dediğimiz, taşeronla çalışma sistemi mevcuttu. 30-35 senedir devam eden bu sistem, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in 2000’li yıllardan itibaren yapmış olduğu çok gayretli çalışmalarıyla, mücadelesiyle sona ermiştir. Belediyelerde çalışan arkadaşlarımız bugün belediyelerin şirketlerinde kadrolu işçi, kamuda çalışan arkadaşlarımız ise kamunun kadrolu işçisi olmuştur.”

Program, katılımcıların vücut analizlerinin yapılması ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.