Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, BOLU’DA İFTAR PROGRAMINA KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ, BOLU’DA İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, 26 Mayıs 2018 tarihinde Bolu İl başkanlığımız tarafından organize edilen iftar programına katıldı. İftara Bolu İl Başkanımız Hacer Güngör, İl Yönetim Kurulu üyelerimiz, Öz Büro-İş İl Başkanı Türkan Dikmen, Öz Sağlık-İş İş yeri temsilcisi Emin Uysal, Öz Güven-Sen iş yeri temsilcisi Ahmet Özak, iş yeri sendika temsilcilerimiz, komitelerimizin başkan ve yardımcıları katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, iftarda yaptığı konuşmada Ramazan-ı Şerif’in ülkemiz ve İslâm Alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

YILDIZ: KADROMUZ HAYIRLI OLSUN

Yıldız, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı taşeron çalışanların daimi işçi kadrosunda çalışabilecekleri açıklamasının çalışanları mutlu ettiğini ifade ederek, “Bu önemli açıklama, hükümetin son dönemlerde çalışanlarla ilgili yaptığı en güzel adımlardan bir tanesi. Önemli olan taşeron sisteminin devre dışı kalması. Kadromuz tüm çalışanlara hayırlı olsun” dedi.

“KUDÜS’TE YAŞANANLAR BÜYÜK KARŞILIK BULDU”

Ramazan ayının başında ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını uygulamasının İslâm Aleminde büyük bir karşılık bulduğunu belirten Yıldız, “Kudüs’te yaşanan bu gelişme ve olayları protesto eden Filistinli kardeşlerimizin şehadeti bizleri derinden üzdü. ABD’nin Kudüs kararını tanımadığımızı Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ olarak İsrail ve ABD Büyükelçiliklerine siyah çelenk bırakarak gösterdik. Filistin özgürleşene kadar tepkimizi göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMAK İÇİN SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ”

“HAK-İŞ, her zaman demokrasiden yana tavır almıştır” diyen Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, 24 Haziran seçimlerinin ülkemizde yaşanan belirsizliklerin bir an evvel aşılması açısından çok önemli bir dönemeç olduğunu dile getirerek, “24 Haziran’da milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak adına sandık başına gidip oyumuzu kullanmalıyız” diye konuştu.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİMİZLE TOPLANTI

Öte yandan iftar programının ardından Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Bolu il Başkanlığımıza bağlı iş yerlerindeki temsilcilerimizle yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.