Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, YERELSEN GENEL KURULUNA KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, YERELSEN GENEL KURULUNA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, 4 Haziran 2024 tarihinde, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) 7. Olağanüstü Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurula Ersoy’un yanı sıra; YERELSEN Genel Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, YERELSEN yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

YERELSEN’in Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını temenni eden Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, “Sendikamız kurulduğu günden bugüne, temsil ettiği işçilerin hak ve menfaatlerini korumanın yanında, ülkemizin demokratikleşmesi ve gelişmesi için mücadele etmiştir. Hak ve emek davasına inanmış büyüklerimizin o sarsılmaz iradeleri bizlere ışık oldu, yol oldu. 80 darbesini yaşadık, 28 Şubatı gördük, 15 temmuz da milletimizin iradesine sahip çıktık. Bu duruşumuz nedeniyle bedeller ödedik. Ancak davamızdan geri durmadık. Merhum Rauf Denktaş dediği gibi; “Her dönemin adamı değil, her dönem adam olduk” dedi.  

“Sendikal ilerleyişimizin yol haritasında şuur, ahlak, inanç, vatan, bayrak ve onurlu duruş vardır”

46 yıldır, ‘Türkiye’nin aç hürler, tok esirler’ ülkesi olmaması için sendikal mücadelemizi sürdürdük diyen Ersoy, “Bizim sendikal ilerleyişimizin yol haritasında şuur, ahlak, inanç, vatan, bayrak ve en önemlisi de temsil ettiğimiz üyelerimiz adına verdiğimiz onurlu duruş mücadelesi vardır. ‘Önce insan önce emek’ diyerek sürdürdüğümüz sendikal anlayışımızda, her daim işçi, işveren, sendika denklemi içinde tüm tarafların düşüncelerini dinledik, değer verdik ve aksiyon aldık” ifadelerini kullandı.

“Tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar geliştirmeye ve uygulamaya özen gösterdik”

Geçmişte sosyal barışı tehdit eden gerilimlerin yol açtığı sıkıntıları yaşayan bir ülkeyiz diyen Ersoy sözlerine şöyle devam etti: “Kuruluş amaçlarının dışına çıkarak, ideolojik kavgaların bayraktarlığını yapan tarafların çekişmelerinin ülkemize ağır maliyetleri olduğunu hep beraber gördük. Sendika olarak ülkemizin, milletimizin ve temsil ettiğimiz üyelerin çıkarlarını en üstte tutarak tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar geliştirmeye ve uygulamaya özen gösterdik. Çalışma hayatını tüm taraflarıyla seviyeli bir ilişki kurarak, adaleti ve hakkaniyeti asla elden bırakmadan orta yolu bulmaya, sorunlara sürdürülebilir çözümler bulmaya gayret gösterdik”

Ersoy, YERELSEN Genel Başkanı seçilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.