Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, DERİNCE BELEDİYESİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, DERİNCE BELEDİYESİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, Sendikamız ile Kocaeli/Derince Belediyesi Personel A.Ş. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

İmza törenine Genel Başkan Yardımcımız Ersoy’un yanı sıra; Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Şube Başkanımız Muharrem Subaşı, belediye yetkilileri ve iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Milletimizi derinden üzen depremlerde hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, “HİZMET-İŞ Sendikası olarak 45 yıldır devletimizin ve milletimizin yanındayız. Tarifi zor bu acı günlerde de milletimizle dayanışma halindeyiz. Bugünleri de birliğimizle, dirliğimizle aşacağımıza inanıyoruz. Bu zor süreçte depremzedelerin acılarına ortak olan ve afet bölgesinde fedakarca çalışan belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Derince Belediyemizle uzun süren görüşmeler sonrası sözleşmemizi karşılıklı anlaşmayla sonuçlandırdığımız için mutluyuz. Sözleşmemizde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de “HİZMET-İŞ Sendikası ile devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerini, belediyemizde çalışan kıymetli mesai arkadaşlarımızı sevindirecek şekilde neticelendirdik. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İmzalanan sözleşmeye göre Derince Belediyesi’nde en düşük işçi ücret 14 bin 700 TL oldu. Sözleşmeye göre haftalık çalışma saati 40 saat olarak belirlenirken, üyelerimize ayrıca 40 günlük ilave tediye, Ramazan Bayramı’nda 3 bin TL, Kurban Bayramı’nda 5 bin TL ve İzin Harçlığı olarakta 1.500 TL verilmesi konularında da anlaşma sağlandı.