Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ CELAL YILDIZ, ÇUBUK BELEDİYESİ İFTARINA KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ CELAL YILDIZ, ÇUBUK BELEDİYESİ İFTARINA KATILDI

Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığımız, Çubuk Belediyesi ve BEM-BİR-SEN Ankara 1 No’lu Şubesi tarafından 23 Mayıs 2018 tarihinde Çubuk’ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde iftar programı düzenlendi.

İftar programına Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, BEM-BİR-SEN Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Bayram Elik, Çubuk Belediyesi’nde çalışan birim müdürleri, üyelerimiz ve memurlar aileleri ile birlikte katıldı.

YILDIZ: KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan ayının huzur ve barış ikliminde geçmesi temennisinde bulunarak, “Ramazan ayına İslam beldelerinden yaşanan özellikle de Kudüs’te cereyan eden olumsuz hadiselerin gölgesinde girdik. Şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. ABD’nin Kudüs kararını tanımadığımızı Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ olarak geçtiğimiz günlerde İsrail ve ABD Büyükelçiliklerine siyah çelenk bırakarak gösterdik. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.  Ülke olarak bizim mücadelemiz Filistin özgürleşene kadar devam edecek” dedi.

“24 HAZİRAN SEÇİMLERİ EN ÖNEMLİ SEÇİMLERDEN”

24 Haziran seçimlerine de değinen Yıldız, “HAK-İŞ, her zaman demokrasiden yana tavır almıştır. Türkiye’nin belirsizlikleri bir an evvel aşması gerekmektedir. Bu nedenle 24 Haziran seçimleri Türk demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden biridir. 24 Haziran’da milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkacağız” diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, iftarın ardından yaptığı konuşmada, belediye çalışanları ile aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 24 Haziran seçimlerinin önemine de değinen Acehan, dış güçlerin Türkiye üzerinde oynamak istediği oyunların 24 Haziran’ın ardından kesileceğini söyledi.