Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Yardımları » GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN, EĞİTİM SEMİNERİNDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN, EĞİTİM SEMİNERİNDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız ve Mehmet Keskin, 18 Mayıs 2022 tarihinde Sendikamızın bölgesel eğitimler kapsamında Diyarbakır, Erzincan Şube ve Mardin İl Başkanlığımıza yönelik düzenlediği eğitim seminerinde, iş yeri sendika temsilcilerimizle bir araya geldi.

Amasya’da Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim seminerine; Diyarbakır Şube Başkanımız Ercan Kahraman, Erzincan Şube Başkanımız Harun Mutlu, Mardin İl Başkanımız Eşref Cihan, Şubelerimizin ve İl Başkanlığımızın Yardımcıları, komite başkanları, iş yeri sendika temsilcileri ile sendikamız uzman ve yardımcıları katıldı.

Yıldız: “İletişim kurarken de sabır ve nezaket çok önemli”

Pandemi döneminde belediye çalışanlarının ara vermeden çalıştığını, hakkıyla görevlerini yerine getirdiklerini söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Sendikamızı en iyi şekilde temsil eden, üyelerimizin sorunlarını yerinde çözen temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Sürekli ailemizle ve üyelerimizle iletişim halindeyiz. İletişim kurarken de sabır ve nezaket çok önemli. Sabırlı ve nezaketli olursak doğru iletişimi kurabiliriz” dedi.

“Üyelerimizi enflasyona ezdirmemek için tüm iş yerlerimizde ek protokol görüşmeleri yürütüyoruz”

Dünyada yaşanan ekonomik krizin ülkemizi de etkilediğini söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, “TÜİK tarafından yıllık bazda enflasyon %70 olarak açıklandı. İnşallah ülkemizi yönetenler bu enflasyon sorununa bir an önce çare bulurlar.  Sendika olarak imzaladığımız her toplu iş sözleşmesi bu yıla kadar hep enflasyonun üzerindeydi ancak bu yüksek enflasyon neticesinde üyelerimiz zor bir dönemi yaşıyor. Bu dönemde üyelerimizi enflasyona ezdirmemek için örgütlü olduğumuz tüm iş yerlerinde ek protokol görüşmeleri yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ’in tarihinde hiçbir zaman emekçilere ihanet yoktur diyen Yıldız, eğitim programını düzenleyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’e teşekkür etti.

Eğitim seminerinde; Diyarbakır Şube Başkanımız Ercan Kahraman, Erzincan Şube Başkanımız Harun Mutlu, Mardin İl Başkanımız Eşref Cihan ile Sendikamız Eğitim Daire Uzman Yardımcısı Av. Şeyma Türkoğlu da birer konuşma yaptı.