Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN, BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERİMİZDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN, BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERİMİZDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız ve Mehmet Keskin, 30 Mart 2022 tarihinde Erzurum Şube ile Ağrı ve Kars İl Başkanlıklarımızı kapsayan eğitim seminerimizin ikinci gününde temsilcilerimizle bir araya geldi.

Eğitim Seminerimizin ikinci gününe Genel Başkan Yardımcılarımız Yıldız ve Keskin’in yanı sıra; Erzurum Şube Başkanımız Şahin Girmenç, Ağrı İl Başkanımız Emrah Aslan, Kars İl Başkanımız Barış Üstebay ile Şube ve  İl Başkan Yardımcılarımız, komite başkanlarımız ve iş yeri sendika temsilcilerimiz  katıldı.

“Krizlerin bedelini emekçiler ödemesin diye çalışıyoruz”

Eğitimi düzenleyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Dünyada ki krizlerden en çok biz emekçiler etkileniyoruz. Bazı belediyelerde imzaladığımız sözleşmeler uygulanmıyor bunların uygulanması için mücadele ediyoruz. Krizlerin bedelini emekçiler ödemesin diye çalışıyoruz. Sahadayız birlikte bu sorunun üstesinde geleceğiz” dedi.

Taşeron sisteminin kölelik sistemi olarak gördüklerini belirterek HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ tarafından verilen kadro mücadelesi hakkında bilgiler veren Yıldız, taşeron sorununun çözümü noktasında emekleri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan başta olmak üzere  herkese teşekkür etti.

“Mücadelemizin temeli birliğimizdir”

Belediye şirketlerinde çalışan emekçilerin ilave tediye alması için mücadele ettiklerini ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, “Mücadelemizin temeli birliğimizdir. 2019 yerel seçimlerinden İBB’de yaşadıklarımız sendikal açıdan örnek sendikacılıktır. Bir yandan haksız şekilde işlerinden edilen emekçiler için mücadele ettik, bir yandan da 40 bine yakın emekçinin toplu iş sözleşmesi süreçlerini yürüttük. Mücadele dediğimiz şey böyle bir şey. Birlik varsa mücadele var” şeklide konuştu.

“Tüm çalışanların kıdem tazminatı hakkından yararlanmasını istiyoruz”

HAK-İŞ’in ülkemiz demokrasinin teminatı olduğu söyleyen Yıldız, “Türkiye’de 14 milyon sigortalı çalışanın yaklaşık %15’i sendikalı. Sendikalı olan çalışanlar kıdem tazminatlarını alabiliyorlar, sendikasız olan büyük bir çoğunluk bu haktan yararlanamıyor. Bu soruna en kısa sürede çözüm bulunarak tüm çalışanların kıdem tazminatı hakkından yararlanmasını istiyoruz. 12 Eylül döneminden önce kıdem tazminatı tavanı diye bir uygulama söz konusu değildi. Bunu getiren darbeci zihniyettir. HAK-İŞ’in tarihinde emekçilere ihanet yoktur.” ifadelerini kullandı.

Yıldız sonrası, Eğitim Daire Uzman Yardımcımız Asalettin Yıldız ve Eğitimci-Yazar Vural Çakır alanlarında birer sunum gerçekleştirdi.