Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ, EĞİTİM SEMİNERİMİZDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ, EĞİTİM SEMİNERİMİZDE TEMSİLCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Halil Özdemir ve Mehmet Keskin, 5 Ocak 2022 tarihinde İstanbul 13 ve 14 No’lu Şubelerimiz ile Zonguldak İl Başkanlığımızı Kapsayan Eğitim Seminerimizde iş yeri sendika temsilcilerimizle bir araya geldi.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde Bolu’da gerçekleştirilen eğitim seminerimizin ikinci gününe Genel Başkan Yardımcılarımızın yanı sıra; İstanbul 13 No’lu Şube Başkanımız Kenan Erüklü, İstanbul 14 No’lu Şube Başkanımız Kürşad Çakmak, Zonguldak İl Başkanımız Nihat Oruç, Şubelerimizin ve İl Başkanlığımızın Başkan Yardımcıları, komite başkanları, temsilcilerimiz ve Sendikamızın uzmanları katıldı.

Yıldız: “Hak Almanın Yolu Örgütlü Olmaktır, Sendikalı Olmaktır”

İletişimin çok önemli olduğunu, iletişimin dinimiz İslam da dahi önemli bir yerde olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Sendika olarak, tüm mazlumların yanındayız. Biz bu coğrafyanın mazlumları için, hakları gasp edilenler için, emeği sömürülmüşler için çalışıyoruz. Örgütlülük olmadan hiçbir hak elde edilmemiştir. Hak almanın yolu örgütlü olmaktır, sendikalı olmaktır” dedi.

Kadro Mücadelesi

Yaklaşık bir milyon işçinin kadro almasının uluslararası sendikal harekette hayretle ve övgülerle karşılandığını belirten Yıldız, “Taşeron emekçisinin kadro alması sendikamızın verdiği mücadelenin sonucudur. Sendikamızın çalışmaları ve Cumhurbaşkanımızın siyasi irade koyması bu sömürü düzenini tarihe gömmüştür” ifadelerini kullandı.

“HAK-İŞ ve Sendikamız Hiçbir Zaman Emekçileri Aldatmamıştır”

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’te temsilci olmanın farklı sorumluluklar getirdiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, “HAK-İŞ’in bir dünya görüşü bir kuruluş felsefesi var. HAK-İŞ ve Sendikamız hiçbir zaman emekçileri aldatmamıştır. Hiçbir zaman yapmayacağı mücadelelerin sözünü vermemiştir. Biz birlikte mücadele etmenin sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

1980 darbesi sonrası emekçiler kazanılmış haklardan geriye gidildiğini söyleyen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Her dönemde HAK-İŞ darbecilerin karşısında olmuştur. HAK-İŞ’in tarihinde asla Türkiye emekçilerine ihanet bulamazsınız. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’i böyle değerlendirmek gerekiyor” dedi.

Özdemir: “Sendikamız Bugüne Sadece Doğruları Söyleyerek Gelmiştir”

Eğitimin gerekli olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, “Her şartta doğru söylemeyi kendine yol edinmiş Sendikamız için eğitimler çok önemli. Sendikamız 1979 yılından bugüne kadar sadece doğruları söyleyerek bugünlere gelmiştir. Sendikamız ilkeli, onurlu sendikacılık anlayışını hiçbir zaman terk etmemiştir. Biz doğruları söylemek zorundayız. Kimileri gibi yalan söyleyerek üyelerimizi aldatamayız.” dedi.

“Sizler Bu Sendikanın Görünmeyen Kahramanlarısınız”

Temsilcilerimizin zorluklarına dikkat çeken Özdemir, “Sahada temsilcilerimiz çok zor görevler üstleniyor. Sizler bu sendikanın görünmeyen kahramanlarısınız. Bütün sahada ki zorlukları sizler göğüslüyorsunuz” şeklinde konuştu.

“Taşeron Şirketlerde Çalışan Emekçilere Aidat Almadan Yıllarca Hizmet Ettik”

2019 yılında işlerinden edilen tüm emekçilere sadece Sendikamızın çıktığını belirten Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, “Taşeronda çalışan emekçilere zamanında türlü eziyetler, ayrımlar yapıldı. O dönemde taşeron emekçilere sadece biz sahip çıktık. Taşeron şirketlerde çalışan emekçilere aidat almadan yıllarca hizmet ettik. Helali hoş olsun. O dönem emekçilere sahip çıkmayanların bugün aramıza nifak tohumları ekmesine izin vermeyin” ifadelerini kullandı.

Eğitim seminerinde İletişim Uzmanı Rahim Aladağ da bir sunum gerçekleştirdi.

Program katılım sertifikası takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.