Ana Sayfa » Haberler » ESENYURT BELEDİYESİ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ESENYURT BELEDİYESİ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul 1 No’lu Şubemiz tarafından 29 Haziran 2019 tarihinde Esenyurt Belediyesi toplu iş sözleme süreci hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, Sendikamız Avukatlarından Kadir Zorlu ve üyelerimiz katıldı.

Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin nasıl yürütüleceği konusunda üyelerimizi bilgilendirerek taşerondan kadroya geçiş süreçleri ve bu süreçlerde yapılan sendikal mücadeleleri hatırlattı.

Sendikamızın, 320 bini aşkın üyesiyle ülkemizin en büyük sendikası olduğunu hatırlatan Yıldız, Esenyurt Belediyesi’nde çalışan üyelerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimize sendikamıza teveccühlerinden dolayı teşekkür etti.

Sendikamızın emekçilerin hak ve hukukunu gözetmenin yanı sıra,  demokrasiye de sahip çıkan bir emek örgütü olduğunu belirten Yıldız, bütün antidemokratik süreçlerde demokrasiden ve milli iradeden yanı tavır aldık” dedi.

İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat da kısa bir teşekkür konuşması yaptı.