Ana Sayfa » Haberler » ERSOY, DENİZLİ’DE PROJE EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

ERSOY, DENİZLİ’DE PROJE EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, 7 Haziran 2024 tarihinde, Sendikamızın ‘İş Yaşamında Stres Yönetimi ve Etkili İletişim Modelleri Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında Denizli’de düzenlediği eğitim programına katıldı.

Programa Ersoy’un yanı sıra; Denizli Şube Başkan Yardımcımız Muhammet Ali Oğuz, Proje Koordinatörü ve Sendikamız Genel Merkez Kültür-Sanat Komite Başkanımız Gülce Özyurt, İletişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Umay Ceren Doğan, Denizli Şube Kadın Komite Başkanımız Nazife Derici, Proje Eğitmeni Besim Kavukçu, uzmanlarımız ve üyelerimiz katıldı.

Sendikamızın sıradan bir işçi örgütü olmadığını söyleyen Ersoy, “HİZMET-İŞ, güçlü ve büyük Türkiye yolunda mücadele eden yerli, milli bir işçi örgütüdür. Bizi bu kutsal çatının altında bir araya getiren, sadece hepimizin sendikamızda örgütlü olması da değildir. Bizi kopmaz bir zincirin halkası yapan ideallerimiz, hayallerimizdir. Daha güzel bir dünya için, refah dolu bir ülke için, alın teri döken bütün emekçiler için, kurduğumuz hayallerdir. Bu nedenle davamız büyük, davamız kutlu, yolumuz doğrudur. Her şart altında; üyelerimizin yanındayız, Hakk’ın yolundayız, hakikatin safındayız” dedi.

“Mutlu, Huzurlu ve Refah İçinde Yaşamak İstiyorsak, Örgütlü Mücadele Edeceğiz”

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına tanıklık ediyoruz diyen Ersoy, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılı; milli gelirden hakça pay almak, emeğin sömürülmediği bir düzen, vergi adaleti, örgütlü mücadele ve toplu sözleşme velhasıl insanca yaşamak için bir fırsattır. Emekçiler olarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılda ezilen, horlanan, sürekli kaybeden olamayız. Biz, uğruna can ve emek verdiğimiz bu topraklarda, mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşamak istiyorsak işçi sınıfı olarak örgütlü şekilde mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ersoy, Sorunların Çözümü Noktasında Birlik ve Beraberliğin Önemini Vurguladı

Emekçilerin sorunlarının HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in mücadeleleri sayesinde çözüme kavuşturulacağının altını çizen Ersoy sözlerine şöyle devam etti: “Genel Başkanımızın ortaya koyduğu yüksek mücadeleyle işçileri sömüren, köle gibi çalıştıran taşeron sistemini buruşturup çöpe attık. Bundan sonrada sırt sırta vererek, belediyelerin kamu çerçeve protokolüne dahil edilmesini, belediye şirket işçilerine verilmeyen 52 günlük ilave tediyenin verilmesini, adaletsiz vergi sistemi başta olmak üzere çalışma hayatının tüm sorunlarını beraber çözeceğiz. Üyelerimizi mutlu edecek bir ücreti almak için yine birlikte ve beraber mücadele edeceğiz. Allah’a şükür bu anlayış içerisinde olduğumuz sürece Allah bizi mahcup etmiyor, bundan sonrada etmeyecek”

Programda İletişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Umay Ceren Doğan, etkili konuşmanın püf noktaları ve doğru nefes kullanımı, çene ve yüz egzersizleri, kalem ile dudak çalışması, vurgu ve tonlamanın konuşmadaki önemi ve etkisi, etkili dinleme, protokol konuşmaları, beden dilimiz konularında, Proje Eğitmeni Besim Kavukçu ise etkili konuşma-kurallı konuşma farkları, iletişimde yaşanan sorunların somut örnekleri, önyargı ve sosyal medya dili konularında eğitim verdi.