Ana Sayfa » Haberler » EPSU KONGRESİ’NDE FİLİSTİN İLE DAYANIŞMA VE GAZZE’YE DESTEK STANDI AÇTIK

EPSU KONGRESİ’NDE FİLİSTİN İLE DAYANIŞMA VE GAZZE’YE DESTEK STANDI AÇTIK

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve beraberindeki heyetimiz, Romanya’nın başkenti Bükreş’te, Avrupa Kamu Hizmetleri Federasyonu’nun (EPSU) 11. Kongresi’nde  76 yıldır işgal altında olan Filistin topraklarında 7 Ekim’den bu yana soykırıma dönüşen insanlık suçuna dikkat çekmek, Filistinli kardeşlerimizin seslerini dünya kamuoyuna  daha fazla duyurmak ve Siyonist terör devleti İsrail’in yaptığı zulümlere karşı dayanışmayı artırmak için ‘Filistin ile Dayanışma ve Gazze’ye Destek Standı’ açtı.

47 ülkeden 217 Sendika ve 8 Milyon çalışanı temsil eden EPSU’nun kongresinin ilk gününde standımız, Uluslararası sendikacılardan yoğun ilgi gördü. 

Filistin ile dayanışma konusunda başta Genel Başkanımız Mahmut Arslan olmak üzere Konfederasyonumuz HAK İŞ ve Sendikamız HİZMET İŞ’in gösterdiği çabalar, uluslararası sendikacılar tarafından takdirle karşılanarak tebrik edildi.

Kongre katılımcılarına, kongre süresince Filistin ile birlik ve beraberlik vurgusu yapmak adına, kefiye, atkı, broş, kalem ve stickerlar dağıtıldı.

‘Filistin’e mesajım var’ adlı deftere yüzlerce sendikacı hislerini dileklerini ve isteklerini yazdı.