Ana Sayfa » Haberler » EMEK VE ÖRGÜTLENMENİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYI’NIN 2. OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMEK VE ÖRGÜTLENMENİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYI’NIN 2. OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HİZMET-İŞ Sendikamız tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Emek ve Örgütlenmenin Geleceği Çalıştayı’nın “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturumu tamamlandı.

Çalıştayın 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen ikinci gününe HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve HİZMET-İŞ Sendikamız Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Genel Sekreterimiz Av. Oğuz Aksoy, akademisyenler ve sendikamız uzmanları katıldı.

Çalıştayın ikinci gününde HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız’ın moderatörlüğünde “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturum gerçekleştirildi.

Oturumda İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Şahin, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Parlak, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Bozkurt ve Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İskender Gümüş panelist olarak yer alarak, çalışmanın geleceğine dair konuşma gerçekleştirdiler.

Şube başkanlarımız, şube başkan yardımcılarımız ve üyelerimiz, gerçekleştirilen çalıştaya Zoom uygulaması üzerinden katılım sağladı.

Genel Başkan Vekilimiz Öz: “Çalıştaylarla, zihinsel bir dönüşüm için yeni pencereler açıyoruz”

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve HİZMET-İŞ Sendikamız Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Emek ve Örgütlenmenin Geleceği Çalıştayı’nın “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturumunda bir konuşma gerçekleştirdi.

Çalşıtayın farklı farklı boyutlarla çalışmanın geleceği ile ilgili farklı pencereler açtığını ifade eden Öz; “Bu tarz toplantıların en büyük katkısı, zihinsel bir dönüşüm için yeni pencereler açmasıdır. Konfederasyonumuzun, sendikamızın ve bütün çalışanlarımızın geleceğe hazırlanması gerekir ki, emek camiasını düzgün bir şekilde temsil edelim. Bundan sonraki süreçlerde de bu çalıştayları, oturumları, toplantıları mutlaka devam ettireceğiz” dedi.

Yıldız: “Kendi yol haritamızı oluşturmamız gerekiyor”

Düzenlenen çalıştayın sendikacılıkta ihtiyaç duyulan bir çalışma olması nedeniyle HİZMET-İŞ Sendikası’na teşekkür eden HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız; “Bu tarz çalışmaların sonucu hemen alınmaz. Zamanla zihinlerimizde bir karşılık bularak bizlere büyük bir yol gösterecekler. Bütün konuları zaten biliyoruz, sorun olarak önümüze geliyorlar. Bizim kendi yol haritamızı oluşturmamız gerekiyor. Bunları yapabilmemiz için bizim bütün süreci içselleştirmemiz, söylemimize, duruşumuza ve bakış açımıza bunları yansıtmamız lazım. HİZMET-İŞ Sendikası’nın sıra dışı bir kadrosu var. Bu konuda çok büyük bir ufuk ortaya koyuyor çok iddialı davranıyorlar. O yüzden, sendikamıza bütün bu kapsamlı çalışması için teşekkür ediyorum” diye konuştu.