Ana Sayfa » Haberler » EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZ, YOĞUN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALTINDA İLERLİYOR

EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZ, YOĞUN GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALTINDA İLERLİYOR

CHP ve HDP’li belediyeler tarafından emekçilere yönelik baskı, tehdit, yıldırma, işyeri değiştirme ve işten çıkarmalara karşı 11 Haziran 2019 tarihinde Bolu’dan başlatılan Emek ve Adalet Yürüyüşü, yoğun güvenlik tedbirleri altında 65 kilometreye ulaştı.

4.Günün yürüyüşü Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmasının ardından, dün kaldığı yerden Gerede’den başladı.

Keskin: “Bu yürüyüş bütün emekçiler önemlidir”

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, yürüyüşe destek amacıyla İstanbul’dan katılan İstanbul 2 ve 3 No’lu İETT şube başkanlarımız ile üyelerimize teşekkür etti.

Yürüyüşün tek amacının, üyemiz emekçilere yönelik işten çıkarmalar ve baskıları sonlandırılması olduğunu belirten Keskin, yürüyüşün sadece işten çıkarılan değil, bütün emekçiler için önemli olduğunu söyledi.

Genel Başkanımız Arslan’ın mesajı okundu

Keskin, konuşmasının sonunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın mesajını okudu.

Arslan, mesajında katılımcılara teşekkür ederek, zaferin yakın olduğunu söyledi.

Yürüyüşçüler, Cuma Namazını Kazanlar Köyü’nde kıldı

Açıklamanın ardından başlayan yürüyüşe, Gerede’den 12 kilometre sonra Kazanlar Köyü’nde mola verildi. Burada Cuma Namazı kılındı.

Namaz ve yemek molasının ardından Ankara istikameti yönünde tekrar harekete geçildi.

Engelli emekçiler de yürüdü

Engelli emekçiler ile çocukların da katıldığı yürüyüşte, “HİZMET-İŞ işçi omuz omuza”, “Demokrasi istiyoruz”, “Baskı ve zulümle abad olunmaz” dövizleri dikkat çekti.

Bugün 10 kilometre daha yol katedilecek.