Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » DİYARBAKIR, ERZİNCAN ŞUBE VE MARDİN İL BAŞKANLIĞIMIZA YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN AÇILIŞ KONUŞMALARIYLA BAŞLADI

DİYARBAKIR, ERZİNCAN ŞUBE VE MARDİN İL BAŞKANLIĞIMIZA YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN AÇILIŞ KONUŞMALARIYLA BAŞLADI

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 17 Mayıs 2022 tarihinde Sendikamızın bölgesel eğitimler kapsamında Diyarbakır, Erzincan Şube ve Mardin İl Başkanlığımıza yönelik düzenlediği eğitim seminerine katıldı.

Düzenlenen eğitim semirene Keskin’in yanı sıra; Diyarbakır Şube Başkanımız Ercan Kahraman, Erzincan Şube Başkanımız Harun Mutlu, Mardin İl Başkanımız Eşref Cihan, Şubelerimizin ve İl Başkanlığımızın Yardımcıları, komite başkanları, iş yeri sendika temsilcileri ile sendikamız uzman ve yardımcıları katıldı.

“Bir arada olmamız ve sohbet etmemiz dahi eğitimin bir parçası”

Sendikamızın üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Pandemi dönemi nedeniyle eğitim süreçlerimizi sıkıştırmak durumunda kaldık. HİZMET-İŞ olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Eğitimi sadece eğitmenlerin bizlere bir şeyler anlattığı toplantılar olarak görmüyoruz. Bizim bir arada olmamız ve sohbet etmemiz dahi eğitimin bir parçası” dedi.

“Sendika olarak ilkleri yapmaya çalışıyoruz”

‘Bilgi güçtür’ diyen Keskin, “İş yeri sendika temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Maddi kazanımları olmayan manevi yönü güçlü olan bir görevi yerine getiriyorsunuz. Türkiye’nin ve HAK-İŞ’in en büyük sendikasının iş yerlerinde ki liderlerisiniz.  Sizler Genel Başkanımızı, Genel Yönetim Kurulumuzu, Şube Başkanlarımızı ve Yardımcılarımızı temsil ediyorsunuz yani büyük bir sorumluluğu temsil ediyorsunuz. Sendika olarak bizde ilkleri yapmaya çalışıyoruz. Kısa zaman önce aslında kendimize olan güveni de ortaya çıkaran bizim düzenleme yaptık, sendikamız bünyesinde Kurumsal İletişim Merkezimizi oluşturduk. Çağrı merkezimiz bize ulaşılabilirliği sağlayan en önemli birimlerimizden biri. Çağrı merkezimiz gelen üyelerimizin sorunları ilgili birimlerimizle cevaplanıyor. Üyelerimizi dinlememiz gerekiyor, değer vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Mobil uygulamamızla sendikamızın hafızasını sizlerin kullanımına sunduk”

Sosyal Medya’nın önemine değinen Keskin, “Mobil uygulamamızı hayata geçirdik. Mobil uygulamamızda temsilcilerimizi ve üyelerimizi ilgilendiren pek çok bilgiye kolayca ulaşılabiliyor. Mobil uygulamamızla sendikamızın hafızasını sizlerin kullanımına sunduk. Sosyal medya konusunda daha aktif bir rol almalıyız. Bizim sosyal medyada kimseyi incitmeyecek, nezaketli bir dil kullanıyoruz bu da sendikamızı diğer sendikalardan ayırıyor” dedi.

“Biz ‘Yaşat ki Yaşa’ mantığı ile hareket ediyoruz”

Sendikacılığın geçmişten günümüze gelen imajını değiştirmek için çalışıyoruz diyen Mehmet Keskin, “Biz farklı bir sendikacılık yapıyoruz. Biz ‘Yaşat Yaşa’ mantığı ile hareket ediyoruz. Elbette haklarımız için mücadele ediyoruz ama yakmadan, yıkmadan masada sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

696 sayılı KHK ile alınan kadroya sahip çıkmak gerektiğini söyleyen Keskin, “Belediyelerde ve şirketlerinde çalışan işçiler arasında hukuki açıdan hiçbir fark yok. Toplu iş sözleşmesi sürecine dahil olmak tarihi bir başarı. Bundan sonra imzalayacağımız birkaç sözleşmeyle ücret ve sosyal haklarda KHK öncesinde kadrolu çalışanlarla aynı seviyeye geleceğiz. İlave tediye konusu sorununu, zorunlu emeklilik adaletsizliğini en kısa sürede mücadelemizle ortadan kaldıracağız” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız sonrası İletişim Uzmanı Rahim Aladağ, Sosyal Medya Birimi Personelimiz Hatice Yiğit, Eğitim Daire Birimi Uzman Yardımcımız Tansu Göksu ve Eğitimci-Yazar Vural Çakır birer sunum gerçekleştirdi.