Ana Sayfa » Haberler » CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN, SENDİKAMIZIN 45. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN, SENDİKAMIZIN 45. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sendikamız HİZMET-İŞ’in 45. Yıldönümünü bir mektupla kutladı.

Erdoğan, gönderdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Sayın; Mahmut ARSLAN

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı

Hizmet-İş Sendikamızın değerli mensupları, Kıymetli işçi kardeşlerim, Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum.

Hizmet-İş Sendikamızın 45’inci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Sendikamızın bugünlere gelmesinde emeği geçen, katkısı olan herkesi şükranla yâd ediyorum.

Sendikamızda görev yapıp da artık aramızda olmayan, ebediyete irtihal eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Hizmet-İş Sendikamız, tam 45 yıldır “emeğin küresel kudreti” şiarıyla Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına, ekonomik bakımdan büyümesine destek vermektedir.

Sendikamız, emekçi kardeşlerimizin hakkını savunma yanında en zorlu zamanlarda milli iradenin yanında saf tutarak, demokrasimizin üzerinden vesayet gölgesinin kalkmasına yardımcı olmuştur.

Ülkemizin son 20 yılda ekonomiyle birlikte hak ve özgürlükler alanında yazdığı başarı hikâyesinde, Hizmet-İş çatısı altında güç birliği yapan siz kardeşlerimin çok önemli payı bulunuyor. “İşçinin hakkını alın teri kurumadan önce verin” buyuran bir medeniyetin mensupları olarak, hükümetlerimiz döneminde daima sizlerle dayanışma içinde hareket ettik, sizlerin yanında olduk, siz kardeşlerimiz için çalıştık.

Küresel ekonomik şartlar nasıl olursa olsun ister çalışan, ister emekli hiçbir vatandaşımızı enflasyon canavarına ezdirmedik. Son olarak asgari ücreti 8 bin 507 lira yaparak, en düşük emekli maaşını 5 bin 500 liraya çıkartarak, memurlarımıza yüzde 30 zam vererek, sözleşmeli kamu görevlilerini kadroya geçirerek, emeklilikteki yaş sınırını çözerek çalışanın, üretenin yanında olduğumuzu gösterdik.

İnşallah bundan sonra da sizlerle beraber yol yürümeye devam edeceğiz.

Allah’ın izniyle 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek genel seçimlerden zaferle çıkarak, bir beş yıl daha Türkiye’ye, aziz milletimize ve tüm insanlığa hizmet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Türkiye’nin yaklaşık yarım asrına şahitlik eden Hizmet-İş Sendikamızın önümüzdeki seçimlerde de bizleri yalnız bırakmayacağına inanıyorum.

Sizlerden Türkiye Yüzyılı vizyonumuza çok güçlü destek bekliyorum.

Rabbim dayanışmamızı daim eylesin diyor, sendikamızın 45’inci yaşını kutluyor, sizleri bir kez daha muhabbetle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla…

Recep Tayyip ERDOĞAN

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı