Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » BİNGÖL, ELAZIĞ VE SİVAS ŞUBELERİMİZİN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN AÇILIŞ KONUŞMALARIYLA BAŞLADI

BİNGÖL, ELAZIĞ VE SİVAS ŞUBELERİMİZİN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN AÇILIŞ KONUŞMALARIYLA BAŞLADI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 7 Haziran 2022 tarihinde Bingöl, Elazığ ve Sivas Şubelerimizin eğitim seminerine katıldı.

Sendikamızın ‘Bölgesel Eğitim Seminerleri’ kapsamında düzenlediği eğitim programına Keskin’in yanı sıra; Bingöl Şube Başkanımız Abdülmecit Akdemir, Elazığ Şube Başkanımız Kazım Cavlı, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek, Şubelerimiz başkan yardımcıları, komite başkanları, iş yeri sendika temsilcileri ile Sendikamız uzmanları katıldı.

“Sendikamızı diğerlerinden ayıran şey sosyal sorumluluk noktasında hassasiyetli duruşumuzdur”

Sendikamızın büyüklüğünün verdiği sorumluluklar olduğunu söyleyen Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Sendikamız sosyal projelerin içinde var olmayı  sorumluluğu olarak gören bir sendikacılık modelini icra ediyor.  Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı’nın adına yapılan okulu yeniden yapmak bu sendikaya düşüyor. Filistin’de yetimhane yapmak bu sendikaya düşüyor. Bizi diğerlerinden ayıran şey sosyal sorumluluk noktasında hassasiyetli duruşumuzdur. Biz sorunlarımızı şiddetle değil, çalışan arkadaşlarımızdan aldığımız destekle çözüyoruz” dedi.

“Önemli olan toplu sözleşme sistemine dahil olmaktı”

696 sayılı KHK ile belediye şirketlerinin kadrolarına geçen işçilerin sorunlarına değinen Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “Sistemin kendi içindeki sorunlarının farkındayız ve ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Burada önemli olan nokta toplu sözleşme sistemine dahil olmaktı ve bunu başardık. Önümüzde ki dönem imzalayacağımız toplu sözleşmelerle ücretlerimizi artıracağız, ilave tediyelerimizi alacağız buna engel bir durum yok. Bu sistemi eleştirmekten öte eksiklerini gidermek için mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Sendikamızın gerçekleştiği projelerle ilgili konuşan Keskin, yeni kurulan birimlerimizin işleyişleriyle ilgili bilgiler verdi.

Eğitim Seminerimiz; Sosyal Medya Birimi Personelimiz Hatice Yiğit, Eğitim Daire Uzman Yardımcılarımız Tansu Göksu ve  Av. Bensu Hilal Özdemir’in sunumlarıyla devam etti.

İkinci Gün, Sunum ve Konuşmalarla Devam Etti

Eğitim Seminerimizin ikinci gününde, Bingöl Şube Başkanımız Abdülmecit Akdemir, Elazığ Şube Başkanımız Kazım Cavlı, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek, Eğitimci-Yazar Vural Çakır ve İletişim Uzmanı Rahim Aladağ birer konuşma gerçekleştirdi.

Eğitim Seminerimiz katılım belgesi dağıtımı ve sertifika töreni ile son buldu.