Ana Sayfa » Haberler » BAŞİSKELE BELEDİYESİ BİAŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY’UN KATILIMIYLA İMZALANDI

BAŞİSKELE BELEDİYESİ BİAŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY’UN KATILIMIYLA İMZALANDI

Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, 16 Mart 2023 tarihinde, Sendikamız ile Başiskele Belediyesi Kentsel Dönüşüm İnş. San. Tic. A.Ş. arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Gerçekleştirilen imza törenine Ersoy’un yanı sıra; Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Kocaeli Şube Başkanımız Muharrem Subaşı ve Şube Başkan Yardımcılarımız, belediye yetkilileri ve iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Sözleşmenin üyelerimize hayırlı olmasını temenni eden Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, “Başiskele Belediyemizde çalışan işçi kardeşlerimizin sözleşme görüşmelerini karşılıklı anlayış içerisinde tamamladığımız için memnunuz. Emeği geçen Başiskele Belediye Başkanımıza, ekibine ve Kocaeli Şube Yönetimimize teşekkür ediyorum. Ülkemiz son zamanlarda olağanüstü dönemlerden geçiyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından dünde Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketinde vatandaşlarımızı kaybetmenin hüznü içindeyiz. Depremlerde ve sel felaketinde hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Allah devletimize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah” dedi.

Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü ise; “Kentimizin her metrekaresine hizmet götüren ekip arkadaşlarımızın, hayat standartlarına katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir sözleşmeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre Başiskele Belediyesi’nde en düşük ücret ortalama 15 bin TL oldu. Sözleşme gereğince ayrıca haftalık çalışma saati 40 saate indirilirken, 40 günlük ilave tediye, Ramazan Bayramı’nda 3 bin TL, Kurban Bayramı’nda 5 bin TL ve izin harçlığı olarakta 1.500 TL verilmesi konularında da anlaşma sağlandı.