Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN’DAN TEŞKİLATIMIZA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TEŞEKKÜRÜ

ARSLAN’DAN TEŞKİLATIMIZA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TEŞEKKÜRÜ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 7 Mart 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen “HAK-İŞ 7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması” için Türkiye’nin dört bir yanından programa katılım sağlamak için gelen üyelerimize ve teşkilatımıza teşekkür mesajı yayınladı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın mesajı:

“HAK-İŞ olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, Türkiye’nin dört bir yanından kadın emekçilerimiz ve uluslararası kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla uluslararası kadın emeği buluşmalarını gerçekleştiriyoruz.

Konfederasyonumuzun bu yıl 7.’sini düzenlediği “Uluslararası Kadın Emeği Buluşması” HAK-İŞ üyesi sendikaların yöneticileri ve üyeleriyle birlikte, sendikamız HİZMET-İŞ’in teşkilat başkanları, yönetim kurulu üyeleri, komite başkanlıkları ve tüm teşkilatlarımızdan gelen 15.000 bini aşkın üyemizin katılımıyla tek vücut halinde ve “Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik” sloganıyla kutlanmıştır.

Toplantımıza Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, değerli eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Jülide Sarıeroğlu, Alile ve sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve bürokratlarımız katılmışlardır.

Etkinliklerimizde yıllardır ısrarla çözüm beklediğimiz Taşeron İşçilik sorununu tümüyle ortadan kaldıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ve ilgili diğer Bakanlarımıza tüm HAK-İŞ’li emekçi kadınlar adına teşekkürlerimizi coşkulu bir şekilde ifade ettik.

Ayrıca, HAK-İŞ olarak kahraman Ordumuzun, ülkemizin sınırlarını terörden temizlemek ve bekamız için yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatını desteklediğimizi de bu etkinliğimizde dile getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak tüm teşkilat mensuplarımızın sergilediği ortak ilkeli ve kararlı duruşu, basın ve medya aracılığıyla tüm Türkiye’ye gösterdik.

Etkinliklerin duyurulmasından itibaren büyük bir gayretle kısa sürede organize olan büyük HİZMET-İŞ ailesini yürekten tebrik ederim. Bu başarı ülkemizin en büyük işçi sendikası olarak teşkilatımızın bilgi birikim ve tecrübelerimizden kaynaklanmaktadır. Rabbimize binlerce hamd olsun.

Bu vesileyle, genel yönetim kurulu üyelerimiz başta olmak üzere etkinliklerin gerçekleştirildiği Ankara’ya zahmetli yolculuğu göze alarak katılan, sabahın ilk saatlerinden etkinliklerin sonuna kadar disiplin içerinde sloganlarıyla, yerel ve kültürleriyle kutlama alanını renklendirerek büyük katkı veren teşkilat başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, işyeri sendika temsilcilerimize, komite başkanlarımıza ve etkinliklere katılan tüm üyelerimize, çalışanlarımıza şahsım ve sendikam adına teşekkür ediyorum.

Bu özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tekrar tebrik eder, etkinliklerimizde bizimle beraber olamayan tüm dava arkadaşlarımıza da minnet ve şükranlarımı sunarım.”

Mahmut ARSLAN

HAK-İŞ Konfederasyonu

HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan