Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, VAN AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

ARSLAN, VAN AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 7 Şubat 2020 tarihinde, çığ felaketinin yaşandığı Van’da taziye ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretinde Arslan’a, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Genel Sekreterimiz Remzi Karataş, Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu ve Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır ve HAK-İŞ’e bağlı sendikaların il başkanları eşlik etti.

5 Şubat 2019 tarihinde Van’ın Bahçesaray İlçesi’nde çığ altındaki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine çığ düşmesi sonucu Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki Belvan A.Ş.’de itfaiye eri olarak çalışan üyemiz Fevzi Sevinç’in de bulunduğu 41 kişi hayatını kaybetmişti.

Arslan, Taziye Ziyaretlerinde Bulundu

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, taziye evini ziyaret ederek çığ felaketinde arama kurtarma esnasında görevi başında hayatını kaybeden üyemiz Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri üyemiz Fevzi Sevinç’in ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak burada bulunuyoruz. Üyelerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bahçesaray’da yaşanan Çığ felaketinde vatandaşları kurtarmak için çalışan ve kahramanca şehit olan üyemiz Fevzi Sevinç’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Vatanımızın, milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Genel Başkanımız Arslan, Çığ felaketinde hayatını kaybeden Disk’e bağlı Genel İş Sendikası İşyeri Sendika Temsilcisi Emrullah Ersarı’nın da taziyesine katılarak, baş sağlığı dileklerinde bulundu.