Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, ŞİLE BELEDİYESİ TOPLU SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

ARSLAN, ŞİLE BELEDİYESİ TOPLU SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 2 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Şile Belediyesi’yle gerçekleştirilen toplu sözleşme imza törenine katıldı.

Şile Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman, MİKSEN Genel Sekreter Yardımcısı İdris Kenan Kayıcı, şube yönetim kurulumuz, üyelerimiz ve davetliler katıldı.

Sözleşme, HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı arasında 2 yıl süreli olarak imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Genel Başkanımız Arslan, her zaman en iyi toplu iş sözleşmesini imzalama gayretinde olduklarını belirterek, sözleşmenin sürdürülebilir olması konusunda dikkatli davrandıkları söyledi.

696 sayılı kanunla çalışan emekçilerin zorunlu olarak emekliliğe sevk edilmesi uygulamasından vazgeçilmesinin önemli bir adım olduğunu belirten Arslan, EYT’lilerin emekliliklerinin de zorunlu değil, tercihe bağlı olması gerektiğini belirtti.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da belediye hizmetlerini çalışanlarla birlikte yürüttüklerini kaydederek, belediye çalışanlarının aldıkları ücretinin helal olduğunu söyledi.

Şube Başkanımız Mustafa Şişman ise toplu iş sözleşmesinin büyük bir kazanımla sonuçlandığını belirterek, bir sonraki dönemde daha iyi şartlarda, daha iyi bir sözleşme imzalayacaklarını ifade etti.