Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, EMEKÇİ KADINLARIN HAZIRLADIĞI SERGİYE KATILDI

ARSLAN, EMEKÇİ KADINLARIN HAZIRLADIĞI SERGİYE KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 4 Temmuz 2019 tarihinde, Mamak Belediyesi’nin açtığı Aile Merkezleri kurslarında eğitim gören 350 emekçi kadının CerModern’de düzenlediği ‘El Emeği Göz Nuru Yıl Sonu Sergisi’ne katıldı.

Sergiye Genel Başkanımız Arslan’ın yanı sıra Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yılmaz,  Mamak Kaymakamı Ziya Polat, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, Kadın Komitemiz Başkan Yardımcısı Arzu Tekin, Nijerya, Güney Sudan ve Gabon büyükelçilerinin eşleri, Mamaklı emekçi kadınlar ve basın mensupları katıldı.

“Ömür Aziz Değil, Emek Azizdir”

Sergide konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Yusuf Has Hacip’in ünlü bir sözü var: ‘Ömür aziz değil, emek azizdir.’ Emekleri aziz olan hanımefendiler, sizleri emek ve alınterinizi bu güzelliklere dönüştürdüğünüz için tebrik ediyorum. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada kadın olmak zor. Emekçi kadın olmak çok daha zor. Anne olmak, eş olmak, bunların üstesinden gelerek çalışma hayatında yer almanız gerçekten takdire şayan. Beceriniz ve cesaretiniz için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Çalışma Hayatında daha çok kadının yer alması ve çalışan kadınların daha çok örgütlenip sendikal mücadeleye dahil edilmesi konusunda HAK-İŞ’in büyük bir mücadele gösterdiğini vurgulayan Arslan, “HAK-İŞ çatısı altında kadın üyelerimizle Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Mamak Belediyesi’nde çalışan kursiyer ve öğretmen arkadaşlarımız var. Onları kutluyorum” diye konuştu.

Arslan, “Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’yi yeni görevinden dolayı kutluyor, başarılar diliyorum. Kendisini emekçi kadınların emeğine verdiği önemden dolayı da kutluyorum” şeklinde konuştu.