Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, LÜBNAN PARLAMENTOSU SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ

ARSLAN, LÜBNAN PARLAMENTOSU SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği olarak Lübnan’da ziyaretlerini sürdürüyor. Arslan, 14 Aralık 2018 tarihinde Lübnan Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı ziyaretinin ardından Lübnan Parlamentosu siyasi parti temsilcileri ile biraraya geldi.

“KUDÜS İÇİN HEP BİRLİKTE”

Düzenlenen toplantıda konuşan Arslan, “Kudüs İçin Hep Birlikte” teması ile 3 yıl önce yola çıktık ve önemli mesafeler aldık. Gelecek yıl İstanbul’da 3. Konferansımızı yapacağız. Biz birlik olarak Müslüman olmayan ülkelere de açılmak istiyoruz. Birliğimizin tek amacı var o da özgür ve bağımsız Filistin. Topraklarından zorla çıkartılan Filistinli kardeşlerimizin kendi vatanlarına dönmesini istiyoruz. Ortada büyük bir sorun var. Birileri İsrail’e dur demeli. Sizler yıllarca Filistinli kardeşlerimize sahip çıktınız. Buradan sizlere ve Lübnan halkına şükranlarımızı sunuyoruz. İstanbul’da yapmayı düşündüğümüz konferansımıza da hepinizi davet ediyorum” diye konuştu.

Parti temsilcileri, kurulan birliğin Filistin davasına yeni bir açılım getireceğini belirterek, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı ITUC Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmesinden dolayı tebrik ettiler.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a ziyaretlerde, Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti ve uzmanlar eşlik etti.