Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, LÜBNAN CUMHURBAŞKANI MİSEL AVN VE MECLİS BAŞKANI NEBİH BERRİ İLE BİRARAYA GELDİ 

ARSLAN, LÜBNAN CUMHURBAŞKANI MİSEL AVN VE MECLİS BAŞKANI NEBİH BERRİ İLE BİRARAYA GELDİ 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği olarak 14 Aralık 2018 tarihinde Lübnan Cumhurbaşkanı Misel Avn ve Meclis Başkanı Nebih Berri’yi ziyaret etti.

Arslan, ziyaretinde Lübnan halkının Filistin ve Suriyeli mültecilere vermiş olduğu büyük desteğin altını çizerek, Cumhurbaşkanı Avn ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Arslan, “Lübnan Cumhurbaşkanının ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma girişiminden sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplanan İslam İktisadi İşbirliği Teşkilatı Zirvesine katılan 16 devlet başkanından birisi olmasını takdirle karşılıyoruz” dedi.

“LÜBNAN-TÜRK HALKLARININ KARDEŞLİĞİ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Avn, Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği’nin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı onur duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin bölgedeki önemi ve Lübnan-Türk halklarının kardeşliği bizler için çok değerli. Filistin davası için STK’lar olarak bu davayı anlatmak, yürüttüğünüz çalışmalardan ve etkin rol oynamanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ARSLAN: KENDİSİNİ TANIMAKTAN DOLAYI ONUR DUYDUM

Arslan, Cumhurbaşkanı Avn görüşmesinin ardından Meclis Başkanı Nebir Berri’yi ziyaret etti. Genel Başkanımız Mahmut Arslan’da Nebih Berri ismini gençlik yıllarından beri çok sık olarak duyduğunu ve kendisiyle tanışmaktan dolayı çok onur duyduğunu ifade etti.

Berri konuşmasında, “Filistin’in bu halde olmasının sebebi başta Filistinliler olmak üzere parçalanmış Müslümanlardır. Her alanda Filistin davasına hem siyaset hem de STK’lar sahip çıkmalı” dedi.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a ziyaretlerde, Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti ve uzmanlar eşlik etti.