Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, İSTANBUL 2 NO’LU İETT ŞUBEMİZİN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI

ARSLAN, İSTANBUL 2 NO’LU İETT ŞUBEMİZİN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 24 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul 2 No’lu İETT Şubemiz ile İETT ve Belediye Çalışanları Dayanışma Derneği (İBÇD)’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

İftar programına Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış, İETT Genel Müdür Yardımcıları Dr. Hasan Özçelik ve Abdullah Kazdal, İstanbul 2 No’lu İETT Şube Başkanımız Ahmet Günce, Öz Maden-İş Genel Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcımız Fahrettin Kütükçü, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız ve HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman, İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, İstanbul 4 No’lu Şube Başkanımız Reşat Kaya, İstanbul 6 No’lu Şube Başkanımız Serdar Cafer Özkul, İstanbul 7 No’lu Şube Başkanımız Hüseyin Topçu, İstanbul 8 No’lu Şube Başkanımız Taner Duran ve HAK-İŞ Konfederasyonumuza bağlı sendikaların bölge ve il başkanları, iş yeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

ARSLAN: “TAŞERONLA MÜCADELEDEKİ BÜYÜK BAŞARIMIZI AVRUPA VE DÜNYA TAKİP EDİYOR VE KUTLUYOR”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 20-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Avusturya’nın Başkenti Viyana’da gerçekleştirilen ETUC 14. Genel Kuruluna HAK-İŞ olarak katılım sağladıklarını belirterek, “HAK-İŞ olarak, Viyana’da Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun (ETUC) 14. Kongresine damga vurduk. Taşeronla mücadeledeki büyük başarımızı Avrupa ve dünya takip ediyor ve kutluyor” dedi.

1 milyona yakın taşeron emekçisinin şirketlerden kurtarılarak, kamuda sürekli işçi pozisyonuna alınmasını büyük bir reform olarak değerlendiren Arslan, “Bu reformun mimarlarından birisi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’dur. Kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve dönemin Sayın Başbakanının desteğiyle bu tarihi başarıyı gerçekleştirdik. Kadro alamayan arkadaşlarımız var. İnşallah onların sorunlarını da çözeceğiz” diye konuştu.

“İETT İLE KİPTAŞ İŞÇİSİ ARASINDA HİÇBİR FARK YOK”

Arslan, altıncı gün meselesinin çözüldüğünü belirterek “Bundan sonra KİPTAŞ ile İETT işçisi arasında hiçbir fark yok, olmayacak, bu birlikteliği sağladık. Aynısını ihaleli sistemde çalışan arkadaşlar için de yapacağız inşallah. Bayram mesailerinizi, fazla mesailerinizi alacağız; bunlar hakkınız, bunlar pazarlık konusu yapılamaz” dedi.

23 HAZİRAN SEÇİMLERİ BÜTÜN MAZLUM MİLLETLER İÇİN ÖNEMLİ BİR SEÇİMDİR

Büyükşehir belediyesinde bütün emekçilerin sorunlarının farkında olduklarını ve bunların çözümü için mücadele etmeye kararlı olduklarını belirten Arslan, İstanbul Büyükşehir seçiminin önemine değindi. Arslan, şunları kaydetti: “Bazı kızgınlıklarınızın olduğunu biliyoruz, bu kızgınlıklarınız sizi sandıklardan uzaklaştırmasın. 23 Haziran’da mutlaka sandığa gidin. Kısa zamanda 31 Mart’tan bugüne kadar yaşadıklarımız bize bir şey söylüyor. Birilerinin HAKİŞ ile bir derdi var, HAK-İŞ üyeleriyle sorunları var, sorunları olanlar bizimle uğraşıyor. Ellerine fırsat geçer geçmez mazbatayı almadan HAK-İŞ’e saldırıyor. HAK-İŞ’e böyle anlamsız, manasız, hukuksuz bir saldırı varsa bunun cevabı sandıkta verilmeli. 23 Haziran seçimi sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil, Türkiye’nin geleceğinin seçimidir. 23 Haziran seçimleri bütün mazlum milletler için önemli bir seçimdir. Dolayısıyla bu seçimi lütfen sıradan bir seçim olarak görmeyin, sandığı gidin.”

ARSLAN, RAMAZAN’IN HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLEDİ

Ramazan’ın tüm emekçilere hayırlar getirmesini dileyen Arslan, “Rabbim bizleri bayrama huzur içinde kavuştursun. İstanbul için, ülkemiz için ve tüm insanlık için önemli olan bu seçime damgamızı vuralım. Rabbim bize 24 Haziran’da yeni bir müjdeye, yeni bir güne uyanmayı nasip etsin” diye konuştu.

“TAŞERON KONUSUNUN MİMARI CUMHURBAŞKANIMIZDIR”

HAK-İŞ ailesinin kendileri için önemli olduğuna değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, şunları kaydetti: “Bir dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptım. Görev yaptığım dönemde çok daha iyi çalışmalar yapılabilirdi, ancak içinden geçtiğimiz şartlar içerisinde elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah Razı olsun demek istiyorum. Taşeron konusuna inanan, çözümüyle ilgili talimatı veren, çözümün asıl mimarı kendisidir. İkinci mimarımız şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’dır. Kendisiyle yakın çalışma fırsatı buldum, kendisinin sorunları çözmedeki başarısını yakından gördüm.

“BİRLİK BERABERLİK VARSA ÜSTESİNDEN GELİNEMEYECEK SORUN YOKTUR”

Binali Yıldırım’ın 31 Mart sürecinde enflasyon farklarıyla ilgili almış olduğu inisiyatifi hatırlatan Sarıeroğlu, “Yıldırım’ın aldığı karar sonrasında ödemeler gerçekleştirildi. Kısa zaman içerisinde önemli bir düzenlemeyi gerçekleştirdik. Çok önemli süreçleri aştık. Bu işin asıl ne olduğunun anlaşılacağı tarih 2020’dir. Her sorun çözülür; güçlü bir irade ortada olduktan sonra, haklı mücadele varsa, birlik beraberlik varsa üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur. Ülkemizdeki istikrarın devam etmesi için 23 Haziran’da Binali Yıldırım’a desteğinizi bekliyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Programda ayrıca İstanbul 2 No’lu İETT Şube Başkanımız Ahmet Günce, İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış ve İBÇD Başkanı Abdülaziz Kaygısız birer selamlama konuşmaları yaptı.