Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, İSRAİL’İ PROTESTO EYLEMİNE KATILDI

ARSLAN, İSRAİL’İ PROTESTO EYLEMİNE KATILDI

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Lübnan ziyaretleri devam ediyor. Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği olarak Lübnan’da çeşitli temaslarda bulunan Arslan’ın son durağı sınırda bulunan İsrail işgalindeki Filistin toprakları oldu.

“İSRAİL’E LANET YAĞDI”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, işgalci İsrail’in Filistin halkına yönelik yürüttüğü acımasız ihlaller karşısında Filistin ve Kudüs’e destek için burada olduklarını belirterek tüm dünyanın bu işgale dur demesinin zamanının geldiğini ifade etti.

“ŞEHİTLERİMİZE FATİHALAR GÖNDERİYORUZ”

Arslan yapmış olduğu konuşmada, “Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği olarak desteğimizi devam ettireceğiz. Hep birlikte buradan ‘Yaşasın Filistin’ diyoruz. Buradan Filistin’de şehit düşmüş bütün kardeşlerimiz için Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün şehitlerimiz için buradan fatihalar okuyoruz” diye konuştu.

“KAHROLSUN İSRAİL”

15 Aralık 2018 tarihinde Türkiye’nin yanı sıra Ürdün, Lübnan, Cezayir, Fas, Tunus, Sudan, Moritanya, Filistin ve Senegal’den de üyelerin bulunduğu Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği heyetinin düzenlediği protesto eylemi büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Sınırda İsrail’i protesto için gelen topluluk İsrail aleyhine “Kahrolsun İsrail, Kudüs Bizimdir, Bizim Kalacak” sloganları attılar. Arslan, sınırda düzenledikleri protesto eylemi sonrası işgal altındaki topraklar ve genel durum hakkında Lübnanlı yetkililerden bilgi aldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a ziyaretlerde, Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti ve uzmanlar eşlik etti.