Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN: “HAİNLERE, ÇETELERE, İHANET ODAKLARINA KARŞI BURADAYIZ”

ARSLAN: “HAİNLERE, ÇETELERE, İHANET ODAKLARINA KARŞI BURADAYIZ”

Konfederasyonumuz HAK-İŞ, “15 Temmuz Türkiye’yi İşgal ve Hain Darbe Girişiminin” 2. Yıldönümünde 15 Temmuz bilincini diri tutmak, şehit yakınları ve gaziler ile dayanışma içinde olmak amacıyla darbecilerin yargılandığı Sincan Cezaevi Kampüsü önünde bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın bir konuşma yaptığı etkinliğe Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Halil Özdemir, Mehmet Keskin, Genel Sekreterimiz Ali Rıza Yılmaz, Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü Mustafa Kır, Ankara 15 Temmuz Platformuna bağlı sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri, konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile yüzlerce HAK-İŞ üyesi ve protokolün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan anma toplantısında şehitlerimiz için hatim duası okundu. Anma toplantısında Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü Mustafa Kır ve 15 Temmuz gazisi Kaan Şimşek birer konuşma yaptı.

HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileriyle yüzlerce HAK-İŞ üyesinin katıldığı anma toplantısında “HAK-İŞ burada hainler nerede”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atıldı.

“HAİNLERE, ÇETELERE, İHANET ODAKLARINA KARŞI BURADAYIZ”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Vatanı, milleti, inançları, özgürlüğü ve milli irade için hayatlarını kaybetmiş 15 Temmuz şehitlerimize, onun yakınlarına saygılarımızı, muhabbet ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Bizler önemli bir mücadele için buradayız, bir dava için buradayız. Hainlere, çetelere, ihanet odaklarına mesaj vermek için buradayız. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere onlarla beraber olduğumuzu, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle yan yana olduğumuzu, onlara teşekkür etmek için, hain FETÖ’cülere karşı milletimizin birlik ve beraberliğini göstermek için buradayız. Sesimiz gür çıkmazsa, dayanışmamız güçlü olmazsa, zalimleri cesaretlendirirsiniz. Bizler bu meydanda güçlü bir ses vermezsek, dayanışmamızı, kardeşliğimizi hainlere karşı birlikte olduğumuz mesajını doğru olarak vermezsek hainleri cesaretlendirmiş oluruz. Biz zalimlerin cesaretini kırdık. O hainlere gereken cevap verildi ama halen mücadele devam ediyor. Biz de HAK-İŞ olarak 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

ARSLAN’DAN MİLLETE ÇAĞRI

Ankara 15 Temmuz Platformunun her zaman meydanda nöbetlerini tutarak hainlere karşı meydan okuyacağını belirten Arslan, “HAK-İŞ olarak her platformda 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için etkinlikler yaptık. Şehitlerimizi mekânlarında, mezarlarında rahat uyutmak için daha fazla şeyler yapmamız gerekiyor. Duruşma salonlarında ne yazık ki bu hainler baş başa kaldılar. Milletimize buradan sesleniyorum Allah rızası için milletimizi, değerlerimizi, özgürlüğümüzü, inançlarımızı ve bağımsızlığımızı istiyorsanız bu duruşmalarda hainlerin karşısında durmaya devam edin. Bu hainlerin bir kısmı hala yurtdışında, bir kısmı da ülkemiz içinde faaliyet gösteriyor. Bu yargılamaların son anına kadar her gün bu salonları doldurmalıyız. Bu hainler gözümüzün içine baka baka içeride senaryo uyguluyorlar. Bunların oyunlarını bozmanın yolu şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmamaktır. 15 Temmuz’u yaşatacaksak, bu hainlerin önünde yaşatmamız gerekiyor. Hangi duruşmaya katıldıysak sanık avukatlarından ve sanık yakınlarından daha da az durumdayız. Buradan herkese sesleniyorum bu duruşmalar bitene kadar bu salonlardan çıkmayalım” çağrısında bulundu.

Arslan, “HAK-İŞ olarak 4 şehidimiz, 100’den fazla gazimiz var. Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şu anda Türkiye’ye karşı büyük bir algı operasyonu yürütülüyor. Kapıkuleden çıktığımızda karşımıza bu hain FETÖ örgütünün kurumları çıkıyor. Mücadelemiz büyük, mücadelemiz kutlu ama mücadelemiz çok zor” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tüm millet olarak engellendiğini belirterek, FETÖ hainlere karşı yürütülen mücadelenin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.

Tuna, “Bir ve beraber olduğumuz müddetçe hiçbir darbe girişimine geçit verilmeyecektir. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

“15 TEMMUZ’DA BU ÜLKEYİ GEÇİLMEZ KILDILAR”

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümüne gelindiğini belirterek, “Bu topraklarda çok büyük ihanetler ve alçaklıklar yaşanmıştır. Ama bu FETÖ alçaklığı gibi bir alçaklık bin yıllık tarihimizde bu topraklarda yaşanmamıştır. Bu büyük organizasyon çok şükür 15 Temmuz gecesi milletimizin o imanlı göğsünde yok olup gitti. Milletimiz nasıl Çanakkale’de vatanını savunduysa aynı şekilde 15 Temmuz’da da bu ülkeyi hainler için geçilmez kılmıştır. Şimdi o hainler teker teker hesap veriyor” ifadelerini kullandı.

Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü ve Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, Ankara 15 Temmuz Platformu’nun 22 Mayıs 2017’de sivil inisiyatifini temsilen FETÖ davalarını takip etmek, şehit aileleri ve gazileri duruşma salonlarında yalnız bırakmamak ve 15 Temmuz direniş ve diriliş ruhunu canlı ve diri tutmak için 42 STK tarafından kurulduğunu anlattı.

Kır, “Platformumuz HAK-İŞ ile birlikte başlattığı nöbet görevini her gün platform üyesi bir STK tarafından aralıksız sürdürmekte olup, FETÖ davaları sonlanıncaya, hainler hak ettikleri cezayı alıncaya kadar da bu görevi sürdürme azim ve kararlılığı içindedir” diye konuştu.