Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, ‘GENÇ SENDİKACILAR EĞİTİM YOLUYLA BİLİNÇLENİYOR’ KONULU PROGRAMA KATILDI

ARSLAN, ‘GENÇ SENDİKACILAR EĞİTİM YOLUYLA BİLİNÇLENİYOR’ KONULU PROGRAMA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 10 Eylül 2019 tarihinde, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Gençlik Komitesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Genç Sendikacılar Eğitim Yoluyla Bilinçleniyor” konulu eğitim programına katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen programa HAK-İŞ’e  üye sendikaların yönetim kurulu üyeleri, HAK-İŞ komite üyeleri  ile sendikaların genel merkezlerinde ve işkolu sendikaların Ankara’da örgütlü olduğu işyerlerinde çalışan genç sendikacılar ile yükseköğretim gören üniversiteli gençler katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan konuşmasında ülkemizin daha büyük bir güç haline gelmesi, aydınlık yarınlara ulaşması konusunda gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak gençlerle her fırsatta bir araya gelerek, gençlerin bugünkü ve gelecekteki sorularına ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek özgün projeler ve çalışmalar hazırladıklarını, HAK-İŞ’in çalışmalarını, çalışma hayatının sorularını ve sendikal faaliyetleri anlattıklarını sözlerine ekledi.

Arslan, “Biz insanız, bizim mutlaka değerlerimiz ve bizi insan yapan ve diğer canlılardan farklı kılan hedeflerimiz, hayallerimiz ve gerçekleştirmek istediğimiz doğrularımız olmalı. Bizim ideallerimiz olmalı. Toplum için, ailemiz için, yaşadığımız şehrimiz için, ülkemiz için insanlık için bizim hayallerimiz olmalı. Her insanda derin hazineler vardır ve bizim onları ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunları fark etmemiz, anlamamız gerekiyor. Kendinizin içindeki hazineleri ortaya çıkarın ve o zaman çok değerli olduğunuzun farkına varacaksınız ve toplumsal hayatta da değerli olduğunuzu fark edeceksiniz” dedi.

HAK-İŞ Gençlik Komitesi Başkanı Elif Yıldırım “Genç Sendikacılar Eğitim Yoluyla Bilinçleniyor” konulu eğitimle ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.

Eğitim programında Türkiye’de Çalışma Hayatı Mevzuatı, Sendikal Örgütlenme, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kişisel İletişim Becerileri, Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı konularında iki günlük eğitim gerçekleştirilecek.