Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, ESKİŞEHİR’DE HAK-İŞ TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

ARSLAN, ESKİŞEHİR’DE HAK-İŞ TEMSİLCİLER TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 28 Mart 2019 tarihinde HAK-İŞ Eskişehir İl Temsilciler Toplantısı’na katıldı.

Toplantıya Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Kültür ve Turizm eski Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Öz İplik-İş Genel Başkanı Rafi Ay, Eskişehir İl Başkanımız ve HAK-İŞ İl Başkanı Ayşegül Durur, Ege Bölge Başkanımız Ahmet Özen, Öz Güven-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sipahi, Mihalıççık Belediye Başkan Yardımcısı Engin Eren, Eğitim-Bir Sen İl Başkanı Muammer Karaman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer, İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Seydi Ahmet Güllü, SARAR Genel Müdürü Alaatin Çoban, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Eskişehir İl ve Şube Başkanları, işyeri sendika temsilcilerimiz, komitelerimizin başkanları ve pek çok üyemiz ile basın mensupları katıldı.

Arslan: “HAK-İŞ çözüm odaklı bir emek konfederasyonudur”

İl Temsilciler Toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ, işçi-işveren ilişkilerini sosyal diyalog mekanizmalarıyla yürüten çözüm üretmeye odaklı bir konfederasyondur. HAK-İŞ’in bir yönüyle yerli ve milli, bir yönüyle de evrensel bir emek örgütüdür” dedi.

“Demokrasiyi güçlendirmek için çalışıyoruz”

Demokrasiyi güçlendirmek için çalıştıklarını belirten Arslan, “Türkiyemiz maalesef tarihi darbelerle dolu bir ülke. HAK-İŞ olarak 12 Eylül’den 15 Temmuz’a bütün darbelerde ve darbe girişimlerinde boş durmadık, demokrasiden yana tavır aldık. Çünkü HAK-İŞ, sadece sendikal bir örgüt değil, aynı zamanda etkin bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye’nin sorunlarına çözüm üreten bir konfederasyondur. Sorumluluklarımızın farkındayız. Dün olduğu gibi bugün de yarın da demokrasiden, milli iradeden, milletimizin birliğinden yanayız. Ülkemizin geleceği için çaba sarf etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Kamuda taşeron işçiliğin kaldırılması HAK-İŞ’in başarısıdır”

Kamuda taşeron işçiliğin kaldırılmasını çalışma hayatında yapılmış en büyük reform olarak değerlendiren Arslan, “Kamuda 180 bin mevcut kadrolu işçi vardı. Taşeron düzenlemesiyle yaklaşık bir milyon işçi kadro aldı. Bu başarı milletimizin, HAK-İŞ’in ve işçilerimizin başarısıdır” ifadelerini kullandı.

Arslan, kadro alan emekçilere enflasyon farkının verilmesi talebini yineledi.

Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, “HAK-İŞ tarihi Türkiye’de demokrasi mücadelesinin de tarihidir. HAK-İŞ hem emek örgütü hem de demokrasi mücadelesinin savunucusudur; darbeler ve darbe teşebbüslerinde hakkın ve halkın yanında durdu. Sizlerin huzurunda HAK-İŞ’e teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, kısa bir selamlama konuşması yaparak, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Eskişehir İl Başkanımız ve HAK-İŞ İl Başkanı Ayşegül Durur, temsilciler toplantısına ilgilerinden dolayı katılımlara teşekkür etti.