Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, DÜZCE BELEDİYESİ BELKA A.Ş. İLE İMZALANAN SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

ARSLAN, DÜZCE BELEDİYESİ BELKA A.Ş. İLE İMZALANAN SÖZLEŞME TÖRENİNE KATILDI

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 3 Şubat 2023 tarihinde, Sendikamız ile Düzce Belediyesi BELKA A.Ş. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Gerçekleştirilen törene Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları, Şube Başkan Yardımcılarımız, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Düzce Şube ve İl Başkanları, Düzce Belediye Meclis Üyeleri, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü bakanlık yaptığı dönemden beri tanıdıklarını, Düzce’ye yaptığı hizmetleri başarılı bulduklarını söyleyen Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Çalışanlarımız Düzce’yi yaşanabilir bir şehir yapmak için canla başla çalışıyor. Allah sizlerden razı olsun. İyi bir toplu iş sözleşmesinin kriterlerinden ilki sözleşme ile elde edilen haklarımızın zamanında ödenmesidir.  İkincisi imzalanan sözleşmenin iş güvencesini garanti altına almasıdır. Üçüncüsü iş barışını inşa etmesidir. Elbette ücret zamları önemli ancak bu kriterler yoksa ücret zamlarının anlamı kalmıyor” dedi.

 

“Düzce Belediye Başkanımızın imkanlarını seferber etmesi değerli bir yaklaşımdır”

Hayat pahalılığının herkesi derinden sarstığını belirten Arslan, “Yüksek enflasyon ciddi bir şekilde gelir ve giderlerimizi etkiledi. Bu zor dönemde toplu iş sözleşmesinden çok yüksek zam beklememiz kadar doğal bir şey olamaz. Ancak belediyelerimizin de imkanları sınırlı. Buna rağmen Düzce Belediye Başkanımızın imkanlarını seferber etmesi değerli bir yaklaşımdır” ifadelerini kullandı.

 

“Türkiye’ye karşı yoğun psikolojik savaş yürütülüyor”

Türkiye’ye karşı yeni bir operasyonla karşı karşıya olduklarını ifade eden Genel Başkanımız Arslan, “İstanbul da büyük bir terör eylemi gerçekleştirilecek bahanesiyle, 9 ülkenin İstanbul’da ki konsolosluklarını kapatması, Türkiye’ye yönelik yapılan yeni bir operasyonun adıdır. Seçimlere giderken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni içerden ve dışardan kuşatmak isteyen emperyalist güçler yeni oyunlar peşinde. Ülkemize karşı yoğun bir psikolojik savaş yürütüyorlar.  Hem Amerika’dan hem de batıdan ülkemize ciddi saldırılar olacağını görüyoruz. Bu ülkenin zorluklarını biliyoruz.  Her şeye rağmen bu ülkenin insanlarına ve potansiyeline inanlar olarak, Türkiye’nin istikrarsızlaştırılmaya çalışılmasına karşı hepimizin uyanık olması lazım. Bu ülkeyi seven herkes bu ülkenin istikrarı için üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. 14 Mayıs’ta yeni bir seçime gidiyoruz, inşallah hepimiz bu süreçte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi.

 

“Kamu hizmeti yapmak hayırlı bir iştir”

İnsanlara en hayırlısı insanlara hizmet edendir diyen bir medeniyetin evlatları olarak, hem ailenizin nafakasını kazanıyorsunuz hem de hayır duasını kazanıyorsunuz diyen Arslan, “Kamu hizmeti yapmak hayırlı bir iştir. Toplu iş sözleşmememizin hayırlar getirmesini diliyorum. Sözleşmede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Özlü: “İşçinin Hakkının Alın Teri Kurumadan Verilmesini Bize Öğütleyen Bir Peygamberin Ümmetiyiz”

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşma yapan Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “Mutlu bir günde birlikte olmaktan son derece memnunum çünkü Sayın Genel Başkanımız söyledi, gerçekten biz beraber çalışıyoruz, yönetime çalışıyoruz. Bu şehirde sabah hepimizden daha erken kalkan sizlersiniz. Benim oturduğum mahallede sabah saat altı civarında çöp kamyonu gelip çöpleri topluyor. Yine asfalt döken arkadaşlarımız, bordür döşeyenler, park ve bahçede çalışan arkadaşlarımız gerçekten büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışıyorlar. Ben, sizden son derece memnunum, Allah sizden razı olsun. Çok güzel anlaşıyoruz. Beraber çalışıyoruz. Güzel işler yapıyoruz. Değerli arkadaşlar, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı, esasen bir zorluk da olmadı. Çünkü biz, prensip olarak işçinin hakkının alın teri kurumadan verilmesini bize öğütleyen bir peygamberin ümmetiyiz. Biz, insan kaynağını ve bütçeyi yönetmeyi yönetim anlayışımızın temel prensibi olarak görürüz. Çünkü bu ikisini yönetemezsek bu belediyeyi ve şehri yönetemeyiz. Bizim maaşlar veya bütçe yönetimi konusunda birinci önceliğimiz, ayın on beşi geldiğinde çalışanlarımız bankamatiğe gittiği zaman maaşı, ikramiyesi, mesaisi vs anlaştığımız maaş miktarı neyse onu mutlaka alır. Bu prensipte ben geldiğim günden beri maaşları zamanında ödemek gibi bir yönetim anlayışımız var.”

 

Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir de bir selamlama konuşması gerçekleştirerek sözleşmenin tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni etti.