Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN, AZERBAYCAN’DA AHİK GENEL KURULU’NA KATILDI

ARSLAN, AZERBAYCAN’DA AHİK GENEL KURULU’NA KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasiyası (AHİK) 5. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

       Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 5 Şubat 2018 tarihinde Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasiyası (AHİK) 5. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

       Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de gerçekleştirilen AHİK 5. Olağan Genel Kurulu’na katılan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Bakü’nün en büyük kongre merkezinde yaklaşık olarak 1400 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda HAK-İŞ Konfederasyonu adına genel kurula hitap etti.

       Arslan, “HAK-İŞ olarak AHİK’le uzun yıllara dayanan köklü ilişkilerimiz var. Bu ilişkilerimizi sendikalarımızla birlikte daha da güçlendirmekteyiz” dedi.

       Konuşmasında Karabağ’ın işgaline de değinen Arslan, “İşgal sona erene kadar Azerbaycan’a olan desteğimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

       Arslan, AHİK Genel Başkanı Settar Mahbeliyev’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek genel kurulun başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

       Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a Azerbaycan temasları sırasında Kurucu ve Onursal Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Oleyis Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Denetim Kurulu Üyesi Vedat Böke, ve Dış İlişkiler Uzmanı Merita Yıldız eşlik etti.

       Arslan, genel kurul öncesinde Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’i yabancı sendikacılarla birlikte ziyaret etti.