Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ANKARA 2 NO’LU ŞUBE’MİZ İLE AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANLIĞI’MIZA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCI’MIZ CELAL YILDIZ’IN AÇILIŞ KONUŞMASIYLA BAŞLADI

ANKARA 2 NO’LU ŞUBE’MİZ İLE AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANLIĞI’MIZA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCI’MIZ CELAL YILDIZ’IN AÇILIŞ KONUŞMASIYLA BAŞLADI

“Bölgesel Eğitimler” kapsamında Ankara 2 No’lu Şube’miz ile Afyonkarahisar İl Başkanlığı’mıza yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim semineri, Genel Başkan Yardımcı’mız Celal Yıldız’ın koordinatörlüğünde başladı.

11 Ocak 2022 tarihinde Bolu’da gerçekleştirilen eğitim seminerine Genel Başkan Yardımcı’mız Celal Yıldız, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı’mız Recep Dere, Afyonkarahisar İl Başkanı’mız Kemal Erkuş, şubemizin ve il başkanlığımızın başkan yardımcıları, komite başkanları, temsilcilerimiz ve sendikamızın uzmanları katıldı.

YILDIZ: “SORUNLARIN İLK MUHATABI İŞYERİ TEMSİLCİLERİMİZ”

Eğitim seminerinde konuşan Genel Başkan Yardımcı’mız Celal Yıldız; “İşyeri temsilcimiz, baş temsilcimiz, disiplin kurulu, denetim kurulu, yönetim kurulu, şube başkanlarımız, bizler, hepimiz aynı yerden geliyoruz, hepimiz işçiyiz. Sadece görevlerimiz farklı. Hepimiz aynı saftayız, aynı yerdeyiz, HİZMET-İŞ Sendikası’nı ve HAK-İŞ’i temsil ediyoruz” dedi. Yıldız, işyeri sendika temsilcilerimizin sahada işçiyle birebir iletişimde oldukları için tüm soru ve sorunların ilk muhatabı olduklarını belirtti.

“TAŞERON KONUSU, ‘KÖLELİK SİSTEMİ’ DEDİĞİMİZ BİR MESELE”

Sendikanın en önemli mücadele konularından biri olan taşeron meselesi hakkında konuşan Yıldız; “Taşeron konusu, bizim ‘kölelik sistemi’ dediğimiz, ülkenin 30 yıllık en önemli meselelerinden biri. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak bu meselenin çözülmesi için uzun yıllar mücadele ettik. Kimsenin taşeron konusunda olumlu bakmadığı dönemlerde 200 bine yakın arkadaşımızı üye yaptık. 11 Eylül 2014’te işyerlerinde toplu sözleşme yapabilmek için 6552 Sayılı Kanun’u çıkarttırdık ve toplu iş sözleşmesi konusunda önümüz açıldı” ifadelerine yer verdi.

Eğitim programının ilk gününde Genel Başkan Yardımcı’mız Celal Yıldız’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasından sonra Kurumsal İletişim Merkezi Sosyal Medya Personeli’miz Huriye Zeynep Kaya “Sosyal Medya” konusunda, Eğitim Uzman Yardımcı’mız Tansu Göksu “Toplu İş Sözleşmeleri” konusunda, Eğitim Uzman Yardımcı’mız Av. Bahadır Mısırlıgil ise “Hukuk” konusunda bir sunum gerçekleştirdi.