Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » AMASYA, ÇORUM VE TOKAT ŞUBELERİMİZİN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN’İN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİ

AMASYA, ÇORUM VE TOKAT ŞUBELERİMİZİN EĞİTİM SEMİNERİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ YILDIZ VE KESKİN’İN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız ve Mehmet Keskin, 21-22 Haziran 2022 tarihlerinde Amasya, Çorum ve Tokat Şubelerimize yönelik gerçekleştirilen eğitim seminerine katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim seminerine Genel Başkan Yardımcılarımızın yanı sıra;   Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Çorum Şube Başkanımız Mustafa Köroğlu, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, Şubelerimizin Başkan Yardımcıları, Komite Başkanları, iş yeri sendika temsilcileri ile Genel Merkez Uzmanlarımız katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Yıldız:Hepimiz aynı saftayız

Eğitim seminerinde temsilcilerimize hitaben konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Yıldız; “Hepimizin görevleri farklı olsa da hepimiz aynı saftayız.  Hepimiz HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’i temsil ediyoruz. İşyeri sendika temsilcilerimiz, sahada üyelerimizle birebir iletişimde. Bu yüzden zor bir görev yapıyorsunuz, sizlerden Allah razı olsun” dedi.

“Taşeron konusunun çözümü için uzun yıllar mücadele ettik

Sendikamızın en önemli mücadele konularından birisinin taşeron meselesi olduğunu söyleyen Yıldız; “Taşeron sistemi bizim için modern dünyada köleliğin başkalaştırılmış hâliydi. Taşeron sistemi, çalışma hayatının neredeyse 30 yıllık problemlerinden biriydi. HİZMET-İŞ olarak bu meselenin çözülmesi için uzun yıllar mücadele ettik. Kimsenin taşeron konusuna olumlu bakmadığı dönemlerde binlerce taşeron emekçiyi sendikamıza üye yaptık. Sonunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın liderliğinde taşeron mücadelesini başarıyla sonuçlandırdık” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcımız Keskin: “Bilgi güçtür”

Eğitim seminerinin içeriğine yönelik temel bilgilendirmeler sonrası konuşmalarını gerçekleştiren Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin; “Temsilcilerimizin, üyelerimizin sorunlarını çözmesi için yasalara, mevzuatlara hâkim olması gerekiyor. Bilgili olursak emekçi kardeşlerimizin sorunlarına derman olabiliriz. Temsilcilerimizin gücü işçi arkadaşlarımıza verdiğimiz cevaplardan geliyor. Çünkü bilgi güçtür” dedi.

“Önemli olan kadro düzenlenmesine dahil olmak”

Kamunun sürekli işçi kadrolarına geçen işçilerin kadrolarına sahip çıkması gerektiğini söyleyen Keskin; “Belediyelerde KHK öncesi kadrolu çalışanlarla, KHK ile kadro alanlar arasında hukuki açıdan fark yok. Tek fark olan ücret farklılıklarını da imzalayacağımız toplu iş sözleşmeleriyle ortadan kaldıracağız. Önemli olan bu kadro düzenlenmesine dahil olmaktı. Bu sistemi eleştirmek yerine daha iyi olması için neler yapılabileceğini tartışmamız gerekiyor. 52 günlük ilave tediyenin alınması ve zorunlu emekliliğin kaldırılması için hem konfederasyon, hem de sendika düzeyinde çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu sorunları birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcılarımızın konuşmaları sonrası ilk gün Sosyal Medya Birimi Personelimiz Hatice Yiğit, Eğitim Birimi Uzman Yardımcılarımız Av. Şeymanur Türkoğlu ve Asaleddin Yıldız ile İletişim Uzmanı Rahim Aladağ; ikinci gün ise Eğitimci-Yazar Vural Çakır, alanlarında birer sunum gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen eğitim semineri, sınav ve sertifika töreninin ardından son buldu.