Ana Sayfa » Haberler » AĞRI ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AĞRI ŞUBEMİZİN 1. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ağrı Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu, 27 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığı’nı Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir’in gerçekleştirdiği genel kurula; Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Alpaslan, Van Şube Başkanımız Fatih Akdeniz, Erzurum Şube Başkanımız Şahin Girmenç, Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır, HAK-İŞ Ağrı İl Başkanı Ahmet Varol, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Şube ve İl Başkanları ile temsilcileri, delegelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Divan Başkanı olarak konuşan Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, Ağrı Şubemizin Genel Kurulu’nun Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e, Sendikamız HİZMET-İŞ’e ve Ağrılı emekçilere hayırlı olmasını temenni etti.

Genel Başkan Vekilimiz Özdemir: “Şehirlerimizin Kahramanları, Mimarları Belediye İşçilerimizdir”

Sendikamızın olduğu işyerlerinde iş barışının olduğunu söyleyen Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, “Bizim genel kurullarımızda kavga olmaz, bayrak yarışı olur. Sendikamızın amacı üyelerimize hizmet etmektir. Şehirlerimizin gizli kahramanları, mimarları belediye işçilerimizdir. Belediye işçileri kimsenin sokağa çıkmaya cesaret edemediği pandemi döneminde görevlerini canları pahasına eksiksiz yerine getirdi. Son yaşadığımız depremlerde belediye işçilerimiz milletimize umut oldu. Allah onlardan razı olsun. Amacımız böyle fedakarca ve sorumluluk alarak çalışan belediye işçilerimizin sorunlarını dile getirmek, hiçbir zaman unutturmamak ve işçilerimizin istediği hedeflere ulaşana kadar mücadele etmektir. Mücadelemize hiçbir kesime zarar vermeden inatla devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Yıldız: “Doğruyu, Gelişmeyi, Başarıyı ve Geleceği Hedefleyen Bir Sendikayız”

Ağrı’nın her zaman ülkemizin ve milletimizin değerlerine sahip çıktığını söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Biz doğruyu, gelişmeyi, başarıyı ve geleceği hedefleyen bir sendikayız. Çok şükür bunları Ağrı’da da başarmış bulunuyoruz. Ağrılı emekçilerin sendikamıza duyduğu güven bizlere güç vermektedir” dedi.

Aslan, Ağrı Şube Başkanımız Oldu

Genel Kurulda yapılan seçim sonucunda Ağrı Şube Başkanımız Emrah Aslan olurken, Yardımcıları ise Harun İlidi ve Yunus Emre Yılmaz oldu.

This will close in 0 seconds